پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

با حضور شیعیان افغانستان مقیم یزد؛

یادواره شهدای شیعه افغانستان در یزد برگزار شد+تصاویر


گردهمایی شیعیان افغانستان مقیم یزد در تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار رهبر کبیر انقلاب اسلامی همراه با گرامی داشت یاد شهدای افغانستان و مدافع حرم تیپ فاطمیون روز گذشته در مسجد محمد رسول الله یزد برگزار شد.

به گزارش یزد امــــروزبه نقل از یزد آوا، روز گذشته  گردهمایی شیعیان افغانستان مقیم یزد در تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار رهبر کبیر انقلاب اسلامی همراه با گرامی داشت یاد شهدای افغانستان و مدافع حرم تیپ فاطمیون در مسجد محمد رسول الله یزد برگزار شد.

 


این مراسم با سخنرانی سرهنگ احمد هژبری آزاده 8 سال دفاع مقدس و مداحی یکی از مداحان اهل بیت همراه بود.

 

هژبری در این مراسم ی با اشاره به رویدادهای ماه خرداد، آن را ماه امام(ره) خواند و ادامه داد: امام(ره) جرقه انقلاب را در 15 خرداد سال 42 زد و به تنهایی مبارزه را شروع کرد و کم کم ملت ایران بیدار شدند.

 


وی  با اشاره به دستگیری امام(ره) در سال 42 گفت: امام(ره) به ماموران ساواک فرمودند شما چه من را زندانی، تبعید و آزاد و یا بکشید ضرر خواهید کرد و بنابراین امام را آزاد کردند ولی زمانی که دیدند امام(ره) ساکت نمی نشیند ایشان را به ترکیه و پس از آن به عراق تبعید کردند و فرزند امام را نیز شهید کردند.

 


هژبری با اشاره به بیانات امام(ره) افزود: امام فرمودند شاه باید برود و در 26 دی 57 هم همینطور شد و بعد از آنکه انقلاب پیروز شد امریکایی‌ها ایران را تحریم کردند ولی امام نترسید و فرمود اگر امریکایی ها یک خدمت به ایران کرده باشند این است که ایران را محاصره اقتصادی کردند و ملت ایران باید این روز را جشن بگیرد.

 


وی با اشاره به 8 سال دفاع مقدس یادآور شد: در جنگ تحمیلی 40 کشور از صدام حمایت کردند و عراق به ایران حمله کرد اما امام(ره) فرمودند صدام از اسلام سیلی خواهد خورد و اینطور هم شد.

 


این آزاده دفاع مقدس با بیان اینکه رمز موفقیت امام(ره) این بود که ترس از غیر خدا نداشت، خاطر نشان کرد: ترس انسان را به ذلت می‌کشاند و امام(ره) هیچگاه نترسید و در سه مامویت ایجاد حکومت اسلامی، بیداری اسلامی در دنیا و زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) شجاعانه ایستاد.

 


هژبری افزود: امریکایی ها که دیدند انقلاب اسلامی به همه جا صادر شده و یکی یکی کشورها را در نوردیده است، احساس خطر کردند و با طراحی پروژه حادثه 11 سپتامبر به افغانستان و سپسس عراق لشکرکشی کردند و هزاران بی گناه را کشتند و در نهایت با وجود صرف هزینه های هنگفت با مقاومت مردم عراق وافغانستان شکست خوردند.

 


وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در حال فتح سنگرهای کلیدی جهان است، ادامه داد: دشمنان برای اینکه نور اسلام را خاموش کنند اسلام بدلی، القاعده و طالبانی و غیره به وجود آوردند و به جان مسلمانان انداختند و چون نتوانستند باز هم به اهداف پلید خود برسند به جنگ نیابتی روی آوردند.

 

گفتنی است قبل از این مراسم با حضور سردار فتوحی، شیعیان افغانستان مقیم یزد گلزار شهدای خلدبرین یزد را غبارروبی کردند. 

 آخرین اخبار آخرین اخبار