پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی دولت:

یارانه بنزین را به«اشتغال»اختصاص دادیم/ تلاش برای رفع تحریم‌ها نقطه قوت دولت


سخنگوی دولت حذف سهمیه‌بندی بنزین را در جهت ایجاد اشتغال در کشور دانست و با بیان اینکه افزایش هر قیمتی با سیاست دولت متناقض است گفت: تلاش برای رفع تحریم‌ها نقطه قوت دولت است.

به گزارش یزد امــــــــــــروز، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در گفت وگوی ویژه خبری که شب گذشته از شبکه دوم سیما پخش شد، با اشاره به شعار سال گفت: فرجام این کار(همراهی دولت و مجلس نهم) بهتر از آغاز خواهد بود و این انتظار وجود دارد.
وی افزود: در رای اعتماد به وزاری پیشنهادی دولت، با وجود همراهی مجلس در ابراز اعتماد به اکثریت وزرا و در عین حال رای نیاوردن برخی وزرای پیشنهادی، می‌توان نماد همدلی و همزبانی را جست به شرط اینکه این همدلی را به معنای نادیده گرفتن هریک از قوا نگذاریم و مجلس حق دارد نسبت به وزرا اظهار نظر کند.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه دولت در هر مورد به محض اینکه مجلس به وزیری عدم اعتماد خود را اعلام کرد با سعه صدر این امر را پذیرفت، تصریح کرد:  پس از استیضاح یکی از وزار نیز چند وزیر معرفی شدند و مجلس به آنها رای نداد اما این امر موجب تکدر خاطر و لج‌بازی نشد و دولت نظر مجلس را پذیرفت.


وی ادامه داد: هدف مشترک دولت، مجلس تقویت نظام و خدمت به مردم و قانون فصل‌الخطاب است. در جایی همدلی به هم می‌خورد که یکی از طرفین حق بیش از قانون را مطالبه کند.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اضافه کرد: هیئت رییسه مجلس جلساتی بین خودشان برای مدیریت برخی رفتارها، سیاست‌های سنجیده‌ای را انتخاب می‌کردند و این امر در میان هیئت رییسه هم اکنون نیز وجود دارد.


نوبخت گفت: ممکن است فردی از مجموعه کارگزاران دولت تفکر خود را به زبان آورد اما تا زمانی که در این جایگاه حقوقی هستیم نباید این تفکرات را به زبان آوریم و رییس جمهوری بارها بر این امر تاکید کرده است.


به گفته وی، هدف مشترک دولت و مجلس، اعتلای نظام و خدمت به مردم و رضایت مردم است.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور یادآور شد: بودجه 95 و برنامه ششم را در همکاری دولت و مجلس نهم پیش رو داریم و تحولی در برنامه ششم از سوی دولت اتفاق خواهد افتاد.


نوبخت تاکید کرد: ما باید سریع تر از چیزهایی که انجام می‌دهیم نتایج آن را منعکس کنیم. پس از ابلاغ 24 بند سیاست اقتصاد مقاومتی، ساز و کاری در دولت از سوی ریاست جمهوری به معاون اول و سپس به سازمان برنامه ریزی و بودجه ابلاغ شد. این سازمان موظف شد برنامه‌های هر دستگاه را بر اساس هر بند سیاست اقتصاد مقاومتی بگیرد و آن را اجرا کنند.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اظهار داشت: با مراجعه به آخرین مصاحبه سخنگو با مطبوعات مشخص می‌شود که گزارش این فعالیت را ارائه کردم و آثار اجرای این سیاست در وزارتخانه‌های زیر مجموعه دیده می‌شود.


نوبخت خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی گزارش امید بخشی درباره تبدیل تراز منفی بین واردات و صادرات محصولات کشاورزی به مثبت و افزایش تولید را منتشر کرد. ما برای آن که بتوانیم تولیداتمان را بیشتر کنیم باید تلاش بیشتری داشته باشیم و ارائه لایحه رفع موانع تولید از جمله این اقدامات است.


سخنگوی دولت تاکید کرد: در جلسه دو هفته پیش حداقل 6 هزار میلیارد تومان از اعتبارات جاری کم و به اعتبارات عمرانی خواهیم افزود.


نوبخت ادامه داد: ما به دنبال کسب رشد اقتصادی 8 درصد بودیم که 4 درصد آن محقق شد و در عین حال وابستگی خود را به بودجه نفت کم کردیم.
وی درباره توجه دولت به مذاکرات هسته‌ای و تلاش برای رفع تحریم‌ها گفت: می‌توانیم خود را نسبت به ظلم بزرگی که به ملت ایران روا شده معطوف نکنیم؟ بی‌تفاوت باشیم؟ باید برای رفع تحریم‌ها تلاش کنیم و این نقطه قوت دولت است.


تلاش کردیم یارانه بنزین را حذف و به اشتغال اختصاص دهیم


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور یادآور شد: اگر ما در بودجه خود منابعی را مشروط بر مثبت بودن مذاکرات دیده‌ایم اعلام کنید؛ ما خود را در برای بدترین شرایط و ایجاد بهترین شرایط آماده کرده‌ایم.


نوبخت اعلام کرد: دولتی به دنبال مهار تورم و رضایت مردم بوده و افزایش هر قیمتی با سیاست ما متناقض است و مردم را می آزارد. گاه ما بین خوب و خوب تر و یا بد و بدتر تصمیم می گیریم. تلاش کردیم یارانه بنزین را حذف و به اشتغال اختصاص دهیم و انتخاب‌های ما این گونه است.


وی تاکید کرد: کسانی که از یارانه استفاده می‌کردند ممکن است از ما مکدر شوند که چرا یارانه آنان حذف شده در صورتی که ما برای ایجاد شرایط بهتر تلاش می‌کنیم.


آخرین اخبار آخرین اخبار