پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول نیروی انسانی ستاد قافله یاس کبود استان یزد:

یالاترین در جه خوشبختی انسان، خادمی حضرت زهرا(س)است/ پیام بزرگ طبیعت به مردم ایران در سال 94


مسئول نیروی انسانی ستاد قافله یاس کبود استان یزد،افتخار خادمی حضرت فاطمه (س) را نتیجه عنایت خدا و خود حضرت به انسان دانست و افرود: یالاترین در جه خوشبختی انسان همین نگاه مادرانه مادرهستی به اوست.

مسئول نیروی انسانی ستاد قافله یاس کبود استان یزد در مصاحبه اختصاصی با یزد امــــــروز؛ درخصوص تاریخچه تشکیل این ستاد گفت: از سال 87 با فتوای مرجع عالیقدر تقلید آیت الله وحید خراسانی مبنی بر «بزرگداشت فاطمیه همچون عاشورا» ستاد قافله یاس کبود با حضور جمعی از جوانان فاطمی شکل گرفت و بحمدالله تاکنون درراستای رسالت خود قدم برداشته است.


علی نجاریان هدف از تشکیل ستاد قافله یاس کبود را ضمن بزرگداشت مقام سرورزنان عالم ، ترویج فرهنگ فاطمی برشمرد و اضافه کرد: اگر فرهنگ فاطمی در جامعه رواج پیدا کند بسیاری از معضلات جامعه نظیر بدحجابی، طلاق، چشم و هم چشمی و ....حل خواهد شد.


نجاریان با اشاره به فرمایش امام صادق (ع) در خصوص ملجأ وپناه  بودن حضرت زهرا (س) در گرفتاری ها و مشکلات افزود: در روایات آمده است که حتی خود ائمه نیزدرگرفتاری ها دست به دامن مادرشده و به ایشان متوسل می شدند.


وی افتخار خادمی حضرت فاطمه (س) را نتیجه عنایت خدا وخود حضرت به انسان دانست و افرود: یالاترین در جه خوشبختی انسان همین نگاه مادرانه مادرهستی به اوست. 


نجاریان تعدادخدام بی بی دوعالم  در ستاد یاس کبود را 500 نفر اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد 300نفرعضو ثابت شامل 100 خواهر و 200 برادرو مابقی سالانه، به صورت متغییر ستاد را یاری می کنند.


مسئول نیروی انسانی ستاد قافله یاس کبود استان بیشترین رنج سنی خدام را 16تا 35سال عنوان و تاکید کرد: البته تعداد افراد داوطلب بیش از ظرفیت ستاد یوده و از این جهت شرمنده مردم هستیم.


نجاریان تحویل سال 94 در نیمه شب و درایام فاطمیه را پیام بزرگ طبیعت به مردم ایران دانست و بیان کرد: وقتی طبیعت در ایام فاطمیه و به یاد دفن شبانه دردانه خلقت؛ شبانه لباس نومی پوشد حرمت فاطمه(س) را گوشزد کرده و آن را ازهر چیز برتر و بالاتر می داند.

 


وی اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مراسم شام غریبان حضرت زهرا(س) را، سیاه پوش میادین وخیابان های مسیر تشییع، دعوت ازهیئات مذهبی یزد وتوزیع غذای نذری عنوان کرد و گفت: در اینجا لازم می دانم از کلیه خدام عزیزی که از چند روز مانده به مراسم و تا ساعاتی پس از مراسم، جانانه برای زهرای مرضیه(س) زحمت می کشند و از بانیان خیر،هیئت امنای امامزادگان شاه زاده فاضل و جعفر محمد، نیروهای خدوم انتظامی، آتش نشانی، اورژانس و کلیه دستگاه های دست اندرکار دخیل در هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم و به ویژه مردم مومن دارالعباده تشکر و قدردانی می کنم.


مسئول نیروی انسانی ستاد قافله یاس کبوداستان در پایان با دعوت از موم مردم برای شرکت در این مراسم ابراز امیدواری کرد : مردم ولایی درالعباده و میهمانان نوروزی بارعلیت شئونات اسلامی تسلی دهنده قلب فرزند داغدیده اش حضرت حجت ابن الحسن باشند.


آخرین اخبار آخرین اخبار