پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل ارشاداستان یزد:

یزد،شانس اول انتخاب پایتخت کتاب ایران


مدیرکل ارشاداستان یزد در نشستی با استاندار یزد و جمعی از مدیران استان گفت: شهر تاریخی یزد بعنوان شانس اول برای انتخاب پایتخت کتاب ایران مطرح می باشد و دبیرخانه انتخاب پایتخت کتاب ایران هم اکنون دراین اداره کل تشکیل شده است.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز؛ علی غیاثی ندوشن طی نشستی با استاندار یزد و جمعی از مدیران استان با بیان این مطلب گفت:دبیرخانه انتخاب پایتخت کتاب ایران هم اکنون دراین اداره کل تشکیل شده است.


وی با اشاره به اینکه  ظرفیت های مناسبی دراستان یزد فراهم است،اظهار داشت:درست است که مشکلاتی از لحاظ زیرساختی با آن مواجه هستیم اما دراین طرف، ظرفیت و پتانسیل های پررنگ استان یزد این امکان را فراهم نموده است که  این شهر تاریخی بعنوان شانس اول برای انتخاب پایتخت کتاب ایران مطرح باشد.


وی برخی از این ظرفیت های را وجود ابنیه ها و مکان های تاریخی،20سال رتبه برترکنکور،مطرح شدن شهر یزد برای سال 2017بعنوان شهر نمونه گردشگری از سوی سازمان همکاری های اسلامی،وجود سنت هها و باورهای مذهبی،چند فرهنگی بودن که بعنوان نمونه مسالمت آمیز بودن زندگی میان مسلمان و اقلیت های دینی همچون زرتشتیان وجود دارد و همچنین مشاهیر و مفاخری چون،آذریزدی،اسلامی ندوشن،ایرج افشار و...اعلام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزددر ادامه پیشنهاد داد:محورهای همچون مشارکت همه اجزای صنعت نشر،برپایی نمایشگاههای سیار کتاب در اماکن و بافت تاریخی،جایزه سال آذریزدی،نذرکتاب،اتوبوس کتاب،جلسلات نقد و بررسی کتاب،طرح خانه به خانه کتاب،بازارچه کتاب و...در این استان با مشارکت همه دستگاههای اجرایی و تشکل های غیردولتی مرتبط با موضوع در حال پیگیری و برگزاری خواهد بود.

منبع: روابط عمومی اداره کل  ارشاد استان یزد
 


آخرین اخبار آخرین اخبار