پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دکترجوکار در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز؛

یزدی‌هااین روزهادرنبودآب به سختی روزگارمی‌گذرانند /دولت به وضعیت معلمان رسیدگی کند/انتشارمتن فارسی توافق،باطل بودن فکت‌شیت آمریکایی را ثابت می‌کند +متن کامل نطق


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز بحرانی بودن وضعیت آب در حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: مردم به سختی روزگار می‌گذرانند و از وزیر نیرو درخواست داریم با برگزاری جلسه مشکل آب در استان یزد را حل کنند.

به گزارش یزد رسا، محمد صالح جوکار در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به تیم ملی کشتی آزاد ایران برای قهرمانی دنیا ، با اشاره به نامگذاری سال به نام همدلی و همزمانی دولت و ملت گفت: وحدت در کشور بدون نهادینه سازی و تقویت بنیادهای همدلی و هم زبانی امکان پذیر نخواهد بود.

 

وی ادامه داد: همدلی وهمزبانی به عنوان شعار نیست، بلکه نقشه راه و استراتژیک و خطی مشی‌ قوه محرکه و جوهره‌ی اصلی حرکت رو به جلوی دولت و ملت است.

 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس خاطر نشان کرد:‌ این نظام برخاسته از اراده ملت و دولت اسلامی نیز برخاسته از آرای مردم است لذا دولت وملت در نظام اسلامی در کنار یکدیگر تعریف می‌شوند و رابطه بین این دو بر اساس آموزه‌های دینی ، تفاهمی و بر مبنای اخوت و برادری است و هر چه این رابطه قوی‌تر و منسجم‌تر باشد ساختار سیاسی از استحکام بالاتری برخوردار است.

 

جوکار با بیان این که اعتماد از وجوه همدلی و همزبانی است تصریح کرد:‌ بزرگترین سرمایه‌ی نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به سایر نظامهای سیاسی این است که مردم به آن اعتماد داشته و دارند.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تاکید کرد: با تقویت عنصر اعتماد متقابل بین ملت و دولت و شکل‌دهی هر چه بهتر همکاری و همدلی گام‌های مهم و بزرگی می‌توان به سمت پیشرفت برداشت و دراین صورت کشور در تقابل با توطئه‌های دشمن مصون خواهد ماند.

 

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: با توجه به موقعیت ژئوپولتیک ایران و همچنین اهداف بلندنظام بر اساس اسناد بالادستی در چشم انداز 20 ساله و همچنین با هدف دستیابی به برترین جایگاه در سطح منطقه در همه ابعاد برای تبدیل ایران به قطب پیش رو در زمینه‌های علمی و اقتصادی و فرهنگی، ضرورت بهره برداری از انرژی هسته‌ای را به عنوان کلیدی برای دستیابی به دیگر اهداف راهبردی دو چندان می‌سازد.

 

جوکار با بیان این که موضوع هسته‌ای مساله‌ای ملی است تصریح کرد:‌ این انرژی متعلق به آحاد ملت است، فناوری هسته‌ای در سایه همت دانشمندان و ایثارگری شهدای هسته‌ای و اراده ملت مقاوم بر اساس تدبیر مقام معظم رهبری به دست آمده است و متعلق به یک دوره زمانی خاص و اشخاص و افراد نمی‌باشد، بلکه بیانگر ظرفیت و توانمندی فناوری ملت ایران است.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یاد آور شد: همان طور که هیچ کس حق مصادره آن را ندارد، هیچ کس حق معامله آن را هم ندارد، دشمنان انقلاب اسلامی سعی کردند با ایجاد تنگنا و تحریم‌های ظالمانه به این هدف دست یابند، اما ناامید شدند و به اعتراف رئیس جمهور آمریکا تحریم‌ها بر روی ملت ایران اثری نداشت و اگر می‌توانستیم پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای ایران را باز می‌کردیم.

 

وی در ادامه تاکید کرد:‌ امروز خواست همه‌ی ملت است که در مذاکرات به توافقی خوب برسیم اما ما نباید با شتابزدگی وذوق‌زدگی و ارائه تحلیل غلط مردم را دچار اشتباه محاسباتی کنیم، چرا که این گناه بزرگی است که می‌تواند منجر به ناامیدی مردم شود.

 

جوکار خاطرنشان کرد: همانطور که تفسیرهای غلط می‌تواند به نوعی مردم را از حقوق خود محروم سازد تفسیرهای خوشبینانه و افراطی نیز می‌تواند حقوق ملت را پایمال کند.

 

این نماینده مجلس با تاکید براین که همه در کشور با اصل مذاکره موافقند گفت: البته در صورتی که منجر به توافق خوب شود و نه هر توافقی؛ ما نباید فراموش کنیم دستاوردهای هسته‌ای دست ما را در مذاکرات توانمند ساخت، چراکه روزی با داشتن 100 سانتریفیوژ ما را مجبور کردند همه تاسیسات هسته‌ای خود را پلمپ کنیم و منتظر مساعدت غرب باشیم، اما ما در مقابل بد عهدی طرف مقابل چرخه غنی سازی را فعال کردیم که همه این دستاوردها پشتوانه محکمی برای حقوق ملت شد.

 

وی افزود: نکته مهم این است که در حال حاضر در مقطع حساس و سرنوشت ساز تاریخ قرار داریم و وظیفه‌ی ما حمایت و اعتماد به تیم مذاکره کننده برای ایستادگی در مقابل فریب کاری و بدعهدی آمریکایی‌هاست.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که همه کشور با اصل مذاکره و توافق خوب موافقند اظهار کرد: از تیم مذاکره کننده می خواهیم که با انتشار متن فارسی برای آحاد ملت، باطل نمودن فکت شیت آمریکایی‌ها را ثابت نمایند.

 

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: از تیم مذاکره درخواست داریم با در نظر گرفتن متقلب بودن طرف مقابل و بهره گیری از مشاوران فنی و کارشناس و امین بر اصل ضرورت تداوم توسعه علمی در ابعاد مختلف ، مذاکرات فقط در موضوع هسته‌ای و با عدم پذیرش رژیم بازرسی و نظارتی خاص و غیر متعارف ، لغو تحریم‌ها را به طور یکجا و فوری مدنظر قرار دهند، ضمن آن که با انتشار متن فارسی برای آحاد ملت ، باطل نمودن فکت شیت آمریکایی‌ها را ثابت نمایند.

 

نماینده‌ مردم یزد و اشکذر در مجلس در پایان به برخی از مشکلات حوزه انتخابیه خود نیز اشاره کرد.

 

جوکار درخصوص مسائل و مشکلات استان خود، افزود: درهفته معلم و کارگر قرار داریم، درهفته معلم تعابیروتعالیم بسیاری برای جایگاه علم ومعلم به کار می بریم، هر جامعه‌ای بدون توجه به تعلیم و تربیت به قهقهرا می‌رود و جا دارد دولت به وضعیت معلمان رسیدگی کند چرا که مشکلات آنها منجر به تعطیلی کلاس‌های درس می‌شود و این به ضرر دانش‌آموزان است.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به بحرانی بودن وضعیت آب در حوزه انتخابیه خود اشاره  کرد و گفت: مردم به سختی روزگار می‌گذرانند و از وزیر نیرو درخواست داریم با برگزاری جلسه مشکل آب در استان را حل کنند.

انتهای پیام/ع
آخرین اخبار آخرین اخبار