پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

درخواست مدیرعامل شركت برق منطقه‌ای يزد از مردم؛

یزدی ها در طرح جهانی «ساعت زمین»شرکت کنند


مدیرعامل شركت برق منطقه‌ای يزد از مردم خواست تا در اقدامی نمادین با خاموش کردن شماری از روشنایی‌ها و وسايل الكتريكي به مدت یک ساعت، از بهینه‌سازی مصرف انرژی و حفظ محیط‌زیست حمایت کنند.

به گزارش یزد امــــــروز؛ مدیرعامل شركت برق منطقه‌ای يزد با دعوت از مردم استان يزد، برای مشارکت درحرکت جهانی ساعت زمین كه در روز شنبه 8 فروردین‌ماه برگزار می‌شود درخواست كرد تا در اقدامی نمادین با خاموش کردن شماری از روشنایی‌ها و وسايل الكتريكي به مدت یک ساعت، از بهینه‌سازی مصرف انرژی و حفظ محیط‌زیست حمایت کنند.

 

صباغ زادگان درباره تاريخچه اين حركت عنوان كرد: «طرح ساعت» زمین توسط صندوق جهانی طبیعت(World Wide Fund for Nature)‏ به‌ صورت سالانه در آخرین شنبه ماه مارس (هشتم فرودین)، باهدف و آرمان، آگاهی بخشی درباره تغییرات آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان برگزار می‌شود.

 


وی افزود: روز شنبه 8 فروردین‌ماه از ساعت 20:30 تا 21:30 شماری از روشنايي شهری در نقاط مختلف کشور به نشانه همبستگی با این حرکت جهانی خاموش می‌شود.

 


محمدحسن صباغ زادگان، هدف اصلی از این اقدام را تغییر عادت‌های روزمره در مصرف انرژی بيان داشت و گفت: خاموش کردن شماری از لامپ‌ها٬ اهمیت برق را یادآوری می‌کند و از آنجاکه موضوع انرژی به‌عنوان یکی از عوامل تغییر اقلیم در جهان مطرح است٬ این اقدام نمادین کمک می‌کند که با همکاری یکدیگر، تحولی در مصرف انرژی و استفاده بهینه از آن ایجاد کنیم.

 


وی بابیان اینکه یک جنبه مهم بهره‌وری انرژی حفظ محیط‌زیست است، تاکید کرد: صرفه‌جویی در مصرف انرژی موجب حفظ محیط‌زیست می‌شود که یک اولویت ملی و جهانی است.


وی یادآور شد: افزایش بهره‌وری انرژی، میزان ارزش‌افزوده را ارتقا داده و به اقتصاد کشور کمک می‌کند.

 

منبع:روابط عمومی برق استان یزد
 


آخرین اخبار آخرین اخبار