پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد:

یزد به قطب صنایع دستی کشور تبدیل خواهد شد


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با تاکید بر اهمیت احیای صنایع دستی فراموش شده یزد، گفت: یزد به قطب صنایع دستی کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش یزد امـــــروز،محمدمهدی شرافت ظهر امروز در نشست کارگروه ثبت جهانی بافت تاریخی یزد که با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار شد، اظهار داشت: هیچ کسی منکر مشکلات بافت تاریخی یزد نیست.


وی با اشاره به اینکه تمام تلاش و توان برای رفع این مشکلات به کار بسته شده، گفت: ما به این مشکلات آگاه هستیم ولی نمی‌توان تمام این مشکلات را برطرف کرد.


مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد خاطرنشان کرد: یک سری اشتباهاتی هم در ارتباط با این بافت انجام شده که سعی می‌کنیم دیگر چنین اشکلاتی و اشتباهاتی انجام نشود.


شرافت تصریح کرد: یزد به عنوان قطب صنایع دستی کشور معرفی می‌شود و هنرهای متعددی در این راستا احیا می‌شوند که از جمله این هنرها می‌توان به کاری بافی اشاره کرد.


وی تاکید کرد: علاوه بر کارایی بافی، می‌توان به احیای هنرهایی از جمله ترمه و گلیم اشاره کرد، به دنبال احیای دیگر صنایع دستی در استان یزد هم هستیم.


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد خاطرنشان کرد: در راستای توجه به صنایع دستی یزد، نخستین نمایشگاه منسوجات و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی کشور در استان یزد در حال برگزاری است.

 

منبع:تسنیم

آخرین اخبار آخرین اخبار