پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان زندان‌های کشور:

یزد منهای «اتباع بیگانه» برابر با «پایین ترین رتبه جرائم کشور»/65 درصد زندانیان به مواد مخد اعتیاد دارند


رئیس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه استان یزد با نادیده گیری اتباع غیر بومی کمترین آمار جرائم را در کشور دارد گفت: حضور اتباع بیگانه در یزد میزان جرائم را به گونه ای افزایش داده که این استان در جرائم به رتبه ی 9 کشوری رسیده است.

به گزارش یزد امــــــــــــــروز؛رئیس سازمان زندان‌های کشور در یزد با بیان اینکه این استان با نادیده گیری اتباع غیر بومی کمترین آمار جرائم را در کشور دارد اظهار داشت : حضور اتباع بیگانه در یزد میزان جرائم را به گونه ای  افزایش داده که یزد در جرائم  به رتبه ی 9 کشوری رسیده است.

 

اصغر جهانگیر خدمت به زندانی و خانواده های زندانیان به عنوان بخش محروم و آسیب دیده را نوعی عبادت خواند و بیان کرد : سالم سازی و بازگشت زندانیان  به کانون  گرم خانواده اثرات مفیدی را برای زندگی نسل آینده فراهم می کند.

 

مسئول فعلی بازرسی ویژه رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: عدم برنامه ریزی و نسنجیدن موقعیت زمینه ی نا امنی را در محیطی  ناآرام فراهم می کند.

 

وی  در ادامه جریان های اقتصادی  را یکی از مولفه های تاثیر گذار در نا امنی ایران عنوان کرد و گفت : تحریم های ضالمانه نا خودآگاه  منجر فرونی جرائم و تخلفات در  بخش هایی از جامعه  شده است اگر چه تلاش های بسزایی  برای کاهش اثرات آن برداشته شده است.

 

جهانگیر کاهش مضاعف قیمت نفت در منطقه را یکی دیگر از توطئه های  ضالمانه استکبار در فزونی  مشکلات داخلی  و روی آوردن  به جرائم وتخلفات عنوان کرد.


وی توسعه نامتوازن در کشور و محرومیت های بخش های کلان کشور و همچنین توجه به نقاط مرکزی را میراث طاغوت  دانست و اضافه کرد: توسعه نامتوازن در کشور منجر به مهاجرات های گسترده به مرکزیت  کشورشده  و زمینه حاشیه نشینی بدهکاری و بزهکاری را فراهم کرده است.


جهانگیر تاکید کرد: متاسفانه  حاشیه نشینی بیش از 9 میلیون نفر در کشور میراث دوره طاغوت است که به دلیل عدم توجه به بخش های موجود در  نابرابری امکانات،  هزینه هایی را به کشور تحمیل کرده است.

 

رئیس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه امروز 75 درصد از زندانیان  کشور در مناطق حاشیه نشین و محروم روستا ها به سر می برند افزود:  این معزل زنگ خطر و هشداری است که  تشدید این بحران و آسیب  ساخت زندان ها و مراکز امنیتی بشتری را به همراه دارد.

جهانگیر با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد زندانیان در ارتباط با جرائم مواد مخدر زندانی  هستند گفت: 65 درصد زندانیان  به مواد مخد اعتیاد دارند که نشان از تاثیر منفی این پدید شوم بر اقشار مختلف جامعه است.

 

وی با بیان اینکه  اینکه 70 درصد زندانیان را جوانان زیر 40 سال را  تشکیل می دهد گفت: سیاست های و ساختار های به جا مانده از طاغوت منجر شده به جای اینکه جوانان به نیرویی کار افرین و اثر بخش باشند به عنوان بخش سرباز و هزینه ای در جامعه  بدل شوند.

 

جهانگیر در رابطه افزود بایستی  تمام بخش های جامعه به پا خیزند و عزم ملی با این پدید خانمان سوز مقابله کنند و مسئولین با تدوین برنامه توسعه متوازن  از افزایش جرائم و حاشیه نشینی در کشور  پیشگیری کنند.

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه  زندانیان مواد مخدر در بخش زنان نسبت به آقایان فزونی یافته است گفت: 54 درصد زندانیان اعتیاد به مواد مخدر را زنان  تشکیل می هند در حالی که  فقط  43 درصد آنان را اقایان تشکیل دادند.

 

جهانگیر در پایان با بیان اینکه 40 درصد زندانیان کشور افرادی با  مدرک سیکل تشکیل می دهند افزود متاسفانه دانش آموزان دیزور مجرمین امروز هستند و سرخوردگی جوانان به علت عدم اشتغال  و زمینه فعالینت مجرمانه را فراهم  می کند و نیاز بازبینی متولیان آموزش پروز ش را می طلبد

 

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار