پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت یزد:

یزید زمان ما آمریکا، و اعوان وانصار آن هستند/جز خدا هیچ کس نمی تواند ما را یاری کند


حجت الاسلام و المسلمین آیت اللهی در خطبه های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص استکبارستیزی گفت: یزید زمان ما امریکا، و اعوان وانصار آن هستند و لذا به فرموده رهبری مذاکره با آن ممنوع است و هیچ کس نباید با یزید زمان سازش کند.

به گزارش یزدامــــروزبه نقل از یزد آوا، حجت الاسلام و المسلمین سید جواد آیت اللهی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص استکبارستیزی گفت: مبارزه با استکبار مخصوصا امریکای جنایتکار براساس مبانی قرآنی تعطیل پذیر نیست.

وی اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری امریکا مصداق اتمّ استکبار هست و جبهه حق و باطل همیشه وجود دارد و تا ز مانی که ظلم و ستم وجود داشته باشد مبارزه با ظلم نیز وجود دارد.

امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه ما فرزندان عاشوراییم، ادامه داد: امام حسین (ع) هزار و  376 سال قبل راه مبارزه را ترسیم کردند و فرمودند مثل من با مثل یزیدی بیعت نمی‌کند به این معنی که هر کس راه ایشان را ادامه دهد با یزید زمان بیعت نمی‌کند.

وی تأکید کرد: یزید زمان ما امریکا، و اعوان وانصار آن هستند و لذا به فرموده رهبری مذاکره با آن ممنوع است و هیچ کس نباید با یزید زمان سازش کند.

حجت الاسلام و المسلمین آیت اللهی با اشاره به آیه 113 سوره هود که «و لا ترکنوا الی الذین ظلموا فتمسکم النار و ما لکم من دون الله من اولیاء ثم لا تنصرون»: «و زنهار به کسانی که ستم کردند متمایل نشوید که در این صورت آتش دوزخ به شما خواهد رسید و غیر از خدا دوستانی ندارید ویاری نمی شوید» تصریح کرد: ما حتی نباید به ظالم و استکبار مخصوصا امریکا متمایل نشویم چه برسد به اینکه دست به ظالم بدهیم چرا که براساس آیه قرآن اگر می‌خواهیم خدا ما را یاری کند نباید با امریکا که ریشه آن ظلم است، سازش داشته باشیم .

وی با بیان اینکه تجربه 60 ساله ما ثابت کرده است که امریکا و ایادی آن تا جایی که توانسته اند به ما ظلم کردند، ادامه داد: تجربه 8 سال دفاع مقدس و امام و شهدا به ما فهماند که جز خدا هیچ کس نمی تواند ما را یاری کند و پیروزی در این 8 سال نتیجه توسل به خدا در برابر دشمنان دین و دشمنی با استکبار است.

امام جمعه موقت یزد با اشاره به آیه 120 سوره آل عمران که «وان تصبروا و تتقوا لا یضرکم کیدهم شیئا» افزود: اگر مسلمانان صبر و تقوا پیشه کنند هرگز از سوی دشمن ضرری به آنها نخواهد رسید و این همان کلام امام(ره) و مقام معظم رهبری است که می‌فرمایند: امریکا هیج غلطی نمی تواند بکند.

آیت اللهی، اتحاد ملی و تبعیت و اطاعت از ولایت فقیه و رهبری را مهم‌ترین وظیفه ملت مسلمان ایران در عصر امروز دانست و تأکید کرد: ملت ایران همیشه پشتیبان ولایت فقیه بودند و هستند و این را در راهپیمایی اخیر13 آبان نیز نشان دادند و مسئولان نظام نیز باید همراه با ملت ایران، بیش از پیش در خط ولایت فقیه قرار بگیرند تا با درایت و پشتکار راه‌های ایستادگی در برابر مستکبران را برای ملت ایران هموار کنند و به رستگاری برسیم.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار