پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

گلایه شهروندان یزدی از قطع بدون اطلاع و چندساعته آب:

یک اطلاع رسانی کوتاه می تواندازسرگردانی وگرفتاری مردم جلو گیری کند/گرمای طاقت فرسا امان مردم را برید


همشهریان یزدی درمنطقه امام شهر یکباره و بدون اطلاع رسانی شرکت آب منطقه ای در خصوص قطع آب با مشکل بی آبی روبرو شدند که این اتفاق، مشکلات عدیده ای را برای مردم این منطقه از یزد به وجود آورده است.

یزدامروز؛ «آب مایه حیات است» این جمله را بارها شنیده ایم اما زمانی آن را با همه وجود لمس خواهیم کرد که بنا به هر دلیلی دسترسی به آب میسر نباشد.

همشهریان یزدی درمنطقه امام شهر چند روز گذشته چنین اتفاقی را تجربه کرده اند چرا که به یکباره و بدون اطلاع رسانی شرکت آب منطقه ای در خصوص قطع آب  با مشکل بی آبی روبرو شدند که این اتفاق، مشکلات عدیده ای را برای مردم این منطقه از یزد به وجود آورده است.

به همین بهانه خبرنگار یزدرسا به میان مردم این منطقه رفته تا از چند و چون ماجرا جویا شود؛

هاشمی فروشنده مواد غذایی و لبنیات قطعی بدون اطلاع آب را فاجعه خواند و گفت: مردم در ساعات قطع آب با مشکلات عدیده ای روبرو شدند و در حالی که هوا به شدت گرم بود و کولرها به دلیل بی آبی از کار افتاده بودند این مسئله برای خانواده هایی که دارای مریض و فرزند خردسال داشتند بسیار ناگوار بود

وی در خصوص علت قطع آب هم گفت: برخی می گویند به علت برخورد بیل مکانیکی به تاسیسات آب در جریان عملیات عمرانی و شکستگی لوله آب بوده است.

این شهروند یزدی از مسئولین خواست در این هوای گرم مردم را درعمل انجام شده قطع آب قرار ندهند.

محمد جلالی یکی دیگر از شهروندان امامشهری گفت: من در زیر دوش بودم که آب قطع شد و مجبور شدم استحمام خود را ناتمام بگذارم

جلالی با ابراز گلایه از عدم اطلاع رسانی مسئولین در این زمینه گفت: خواهشمندم مسئولین در زمینه اطلاع رسانی دقت کنند.

یک شهروند که نخواست نامش فاش شود قطعی چند ساعته آب را وحشتناک عنوان کرد و گفت: آب از حدود ساعت 11 قطع و ساعت 17 وصل شد اما بنده در زمینه اطلاع رسانی مسئولین چیزی نشنیدم

وی خطاب به مسئولان گفت: یک اطلاع رسانی کوتاه می تواند از سرگردانی  و گرفتاری مردم جلو گیری کند.

وحید دارایی یکی از جوانان امام شهری، قطع غیر مترقبه  7ساعته آب را معضلی  بزرگ خواند و اظهار داشت: متاسفانه به علت عدم اطلاع رسانی در زمینه قطع آب و گرمای طاقت فرسا بسیاری از مردم دچار مشکل شده اند.

پور رضایی یکی از بازاریان منطقه امامشهر هم از عدم اطلاع رسانی مسئولان در زمینه قطع آب گلایه کردو ابراز داشت: مسئولین باید در هنگام قطع آب برنامه ریزی داشته باشند تا افرادی که در منازل خود کودک و یا مریض دارند با مشکل روبرو نشوند و از طرفی در سطح شهر تانکرهای آب قرار دهند  تا مردم به آب خوردن دسترسی داشته باشند.

وی از مسئولین خواست خود را جای مردم بگذارند و حتما در هنگام قطعی آب مردم را آگاه سازند.

علی محمد پورقاسمی هم قطع آب، آن هم در روزهای  گرم سال را باورنکردنی توصیف کرد و گفت: حداق کاری که مسئولین در این مواقع باید انجام دهند اطلاع رسانی است تا مردم تدابیر لازم را اتخاد کنند.

وی با ابراز گلایه از نامناسب بودن پاسخ دهی توسط پرسنل سازمان آب گفت: ما چندین بار تماس گرفتیم  و جالب این جاست که ساعت دقیقی هم از زمان وصل آب به ما اعلام نکردند.


آخرین اخبار آخرین اخبار