پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد:

یک خانواده غیر ایرانی،16 سال با هویت جعلی در یزد زندگی کرد


رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد، از دستگیری اعضای یک خانواده شش نفره غیر ایرانی که مدت 16 سال با اسناد و مدارک هویتی جعلی زندگی کرده و یارانه می گرفته اند خبر داد.

به گزارش یزد امــــــروز؛رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد، از دستگیری اعضای یک خانواده شش نفره غیر ایرانی که مدت 16 سال با اسناد و مدارک هویتی جعلی زندگی کرده و یارانه می گرفته اند خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ 'رضا رضایی' گفت: با توجه به اعلام خبری در خصوص اینکه یک خانواده غیر ایرانی با اسناد و مدارک هویتی جعلی ایرانی در یکی از محلات شهر یزد زندگی می کند، بررسی این موضوع به ماموران اداره مهاجرت و گذرنامه سپرده شد.

وی افزود: ماموران ضمن هماهنگی با مقامات قضایی پس از انجام یک سری کارهای اطلاعاتی و تحقیقات لازم، اطمینان از درستی موضوع را کسب کردند.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد با اشاره به دستگیری اعضای این خانواده 6 نفره تصریح کرد: ماموران در بازجویی های انجام شده متوجه شدند پدر و مادر این خانواده که از اتباع غیر ایرانی هستند در سال 1377 با استفاده از شناسنامه جعلی ایرانی با هم ازدواج کرده و پس از آن موفق به گرفتن سند رسمی ازدواج نیز شده اند.

رضایی اظهار داشت: والدین این خانواده برای فرزندان خود شناسنامه و کارت ملی ایرانی تهیه کرده و فرزندانشان با هویت ایرانی در مدارس یزد در حال تحصیل هستند.

وی افزود: اعضای این خانواده ماهانه 273 هزار تومان یارانه نقدی دریافت می کرده و با استفاده از طرح بیمه سلامت، برای خود دفترچه خدمات درمانی گرفته اند.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان یزد اظهار داشت: همسر این فرد با استفاده از اسناد و مدارک هویتی ایرانی ضمن دریافت دسته چک بانکی و گواهینامه رانندگی، یک دستگاه خودرو سواری را به نام خودش خریداری کرده است.

رضایی یادآور شد: متهمان به همراه پرونده مربوطه تحویل دادسرا شدند.

نخستین مرحله از یارانه ها آذرماه 1389 به حساب مردم ایران واریز شده و این خانواده غیرایرانی تاکنون 47 مرحله یارانه 45هزار و 500تومانی و ماهانه 237هزار تومان با هویت جعلی دریافت کرده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار