پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

توافق «.F.A.T.F» نقشه صهیونیست‌ها است

۱۰ نکته درباره FATF و ماهیت خطرناک آن


اگر قرار بود ایران نهادهای خود را تحریم کند و رفع تحریم‌ها موکول به شرایط خطرناک FATF شود، چه لزومی به توافق برجام بود؟

به گزارش یزدامروز، ابراهیم کارخانه‌ای رئیس کمیته هسته‌ای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به موضوع FATF و ماهیت آن پرداخته است.

متن این یادداشت که در اختیار خبرگزاری تسنیم، قرار گرفت به‌شرح زیر است:

نظر به اهمیت و برنامه‌ریزی خطرناکی که آمریکا با راهبرد FATF علیه انقلاب اسلامی طراحی کرده است، ذکر 10 نکته اساسی در این خصوص ضروری است که به‌شرح ذیل است:

1. سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی که عمدتاً توسط آمریکا و کشورهای همسو طی ده‌های اخیر پایه‌گذاری شده است، عملاً در راستای سیاست‌های آمریکا و در جهت سلطه بر دیگر کشورها عمل می‌کنند. آمریکا از NPT (معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) برای کنترل فعالیت‌های هسته‌ای کشورهای ناهمسو و از MTCR (رژیم کنترل فناوری موشکی) برای کنترل فعالیت‌های موشکی و از FATF برای کنترل فعالیت‌های مالی این کشورها به‌عنوان اهرم‌هایی در جهت تغییر رفتار سیاسی آنها بهره می‌برد.

2. از آنجا که هماهنگی مدیریت شده‌ای بین این نهادها و سیاست‌های برنامه‌ریزی شده از سوی آمریکا وجود دارد، انجام هر نوع تعامل و توافق بین‌المللی می‌بایست با نگاه تیزبین به سایر عوامل همراه باشد، در غیر این صورت توافق در خدعه بازی قدرت‌های سلطه‌گر گرفتار خواهد آمد.

3. قرار گرفتن تنها دو کشور ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF به‌بهانه خطر بالای پولشویی و تأمین مالی تروریسم، به‌خوبی بیانگر سیاسی بودن اقدامات این گروه در راستای سیاست‌های آمریکاست.

4. غفلت تیم مذاکره کننده از حل معضل FATF (حتی به‌روی کاغذ) اشتباهی بزرگ و استراتژیک بوده است که در پس‌پرده خدعه‌ها و اقدامات فریبکارانه آمریکایی‌ها مخفی ماند و اینک بعد از انجام کامل و یکجای تعهدات جمهوری اسلامی ایران نقاب از چهره نیرنگ آن برداشته شده است.

5. آمریکایی‌ها به‌بهانه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای با راهبرد NPT وارد معامله بر سر توانمندی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شدند و امروز در ادامه آن سناریو به‌خیال خام خود به‌بهانه تروریسم و با اهرم FATF به‌دنبال برجام‌های دیگری هستند که این خواب آشفته آنها هرگز تعبیر نخواهد شد.

6. گسترش زمین بازی برجام به FATF توطئه‌ای از پیش مدیریت شده است که آمریکایی‌ها با هدف استحاله قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و منع حمایت از محور مقاومت با راهبرد فشار از بیرون و تعامل از درون طراحی نموده‌اند.

7. اصرار مقامات آمریکایی مبنی بر قطع حمایت جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت در منطقه به‌عنوان شرط رفع تحریم‌ها (علی‌رغم مغایرت با مفاد برجام) در هماهنگی کامل با اهداف شیطانی FATF مبنی بر رصد مبادلات بانکی به‌منظور اعلام سلامت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در معامله با دیگر کشورها است.

8. تسرّی تحریم نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در لیست SDN برجام به مبادلات بانکی داخل کشور که نهادهای مهمی چون وزارت دفاع، سپاه پاسداران، قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، بانک انصار، بانک صادرات و بیش از 170 مورد دیگر را در برمی‌گیرد، اقدامی برنامه‌ریزی شده در جهت تحریم انقلاب از درون و بازی در زمین توطئه دشمن و ضربه از داخل بر پیکر نظام اسلامی است.

9. هماهنگی هدفمند FATF با لیست سیاه SDN آمریکا در اعمال تحریم‌های خارجی و خودتحریمی علیه نهادهای انقلاب به‌مثابه دو لبه یک قیچی است که موجودیت نظام اسلامی را نشانه گرفته است. بر مسئولین نظام است که با تمام قدرت در برابر این توطئه خطرناک دشمن که با راهبرد فشاد از بیرون و استحاله قدرت از درون برنامه‌ریزی گردیده، اقدام قاطعانه به عمل آورند.

10. تیم مذاکره کننده باید به این ابهام بزرگ پاسخ بدهد که اگر قرار بود که جمهوری اسلامی ایران نهادهای انقلاب مانند سپاه پاسداران، وزارت دفاع، قرارگاه خاتم الانبیا و ... را خود تحریم کند! (دست به خودکشی بزند) و افزون بر آن رفع تحریم‌ها نیز موکول به شرایط خطرناک FATF گردد، چه لزومی بر توافق برجام و انجام یکجای همه تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران بود!

توافق «.F.A.T.F» نقشه صهیونیست‌ها است/ این توافق مضرات فراوانی برای نظام دارد

محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، در واکنش به‌قصد دولت برای حضور ایران در توافق «.F.A.T.F»، گفت: این سیستم به صهیونیستها و آمریکاییها اجازه می‌دهد تا به حساب ایران سرکشی کنند و کاملاً به گردشهای پولی و بانکی تمامی دستگاههای نظام دسترسی داشته باشند.

وی افزود: نقشه اصلی این سیستم کاملاً آشکار است. آمریکاییها و غربیها به‌دنبال این هستند تا با ضربه زدن به حزب‌الله لبنان امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین کنند.

نماینده مردم لنجان در مجلس با بیان اینکه این اقدام از سوی دولت موجبات افزایش تحریمها را به‌وجود می‌آورد، اظهار کرد: در زمانی که بهترین راه مقابله با بیگانگان اجرای اقتصاد مقاومتی است و چندین بار رهبر معظم انقلاب آن را به‌خوبی برای همه مسئولین نظام روشنگری کردند، حال دولت نباید با حضور در این توافق دست دشمنان نظام را باز کند.

کوهکن تصریح کرد: ایران در حمایت از نیروهای مقاومت به‌ویژه حزب‌الله لبنان عزم همیشگی و جدی داشته و دارد و اجازه نخواهد داد صهیونیستها نقشه‌های شوم و پلید خود را اجرا کنند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان ملت با روحیه انقلابی خود حامی نیروهای مقاومت هستند، گفت: این توافق مضرات فراوانی برای نظام دارد و توطئه اصلی صهیونیستها است که دولت باید هوشیار باشد.

یزدرسا/


آخرین اخبار آخرین اخبار