پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول سازمان اردویی،گردشگری و راهیان نور سپاه الغدیر استان یزد:

۲۵هزار نفر از یزد به اردوی راهیان نوراعزام می‌شوند


سرهنگ سیف‌الدینی با اشاره به تقاضای زیاد مردم برای اعزام به راهیان نور گفت: اعزام بیش از ۲۵ هزار نفر زائر راهیان نور در دستور کار ستاد استان قرار گرفت است.

به گزارش خبرنگار یزد امــــروز، سرهنگ حبیب‌الله سیف‌الدینی در نشست خبری راهیان نور استان یزد با بیان اینکه بحث اردوهای راهیان نور از سال 1383 در استان یزد با اعزام بیش از 1500 نفر از اقشار مختلف به مناطق عملیاتی جنوب آغاز شد، اظهار داشت:  استان یزد در ابتدای سال 90 بیش از 30 هزار نفر از اقشار مختلف جامعه را تحت عنوان کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب، شمال غرب و جنوب اعزام کرده است.

مسئول اردوئی،،گردشگری و راهیان نور سپاه الغدیر استان با بیان اینکه رویکرد ستاد راهیان نور در کشور اجرای عملیات بزرگ فرهنگی در خارج از مرزهای خاکی است، گفت: اعضای ستاد مرکزی راهیان نور در حال پیگیری برای ثبت جهانی روز ملی اعزام راهیان نور هستند.

وی با اشاره به اضافه شدن دستاوردهای راهیان نور به پشتوانه مقام معظم رهبری افزود:  امسال اعزام بیش از 25 هزار نفر زائر راهیان نور در دستور کار ستاد استان قرار گرفت است.

مسئول اردویی ،گردشگری و راهیان نور سپاه الغدیر استان گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بین ستاد راهیان نور استان و اداره کل آموزش و پرورش یزد، مقرر شد تا 15 هزار نفر از دانش‌آموزان یزدی در فصل پاییز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شوند که به دلیل محدودیت مالی از این آمار 12 هزار دانش آموز اعزام شدند.

وی اعزام 2 هزار نفر از دانشجویان استان به مناطق عملیاتی جنوب که شامل 1500 نفر دختر و 500 نفر پسر بوده را از جمله برنامه‌های اجرا شده ستاد استان در بحث اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی عنوان کرد.

سیف‌الدینی افزود: ستاد راهیان نور استان یزد در نظر دارد از 25 اسفند ماه امسال تا 30 فروردین سال آینده نسبت به اعزام دیگر اقشار استان به مناطق عملیاتی اقدام کند.

وی آموزش بیش از 150 راوی با مسئولیت روایت‌گری دفاع مقدس،  تهیه و توزیع بسته‌های فرهنگی و برنامه یک روزه رزمی فرهنگی را از جمله برنامه‌های تدوین شده ستاد راهیان نور در مسیر اعزام و محل استقرار زائران در جنوب عنوان کرد.

مسئول اردویی،گردشگری و راهیان نور سپاه الغدیر استان  ادامه داد:   بیش از 24 هزار و 600 اثر از دل نوشته‌ها و خاطرات زائران راهیان نور در سال جاری به دبیرخانه مرکزی ستاد راهیان نور ارسال شده که از این آمار بیش از 600 اثر متعلق به زائران یزدی است.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار