پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

شرافت:

۷۰درصد هتل های یزد رزرو شدند


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد ظرفیت اسکان هتلها در استان یزد رزرو شده است.

به گزارش يزد امــروز، محمدمهدی شرافت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در گفتگو با مهر اظهار داشت: در استان یزد سه هزار و ۵۵۵ تخت در هتلها وجود دارد که اکنون بیش از ۷۰ درصد آنها رزرو شده و بقیه نیز ظرف چند روز آینده رزرو خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه از سایر ظرفیت های اسکان استان یزد نیز در سالهای گذشته استقبال خوبی شده است، عنوان کرد: امسال نیز مسافران استان از این ظرفیت ها به شکل مطلوبی بهره مند خواهند شد.

 

شرافت با اشاره به آمادگی مدارس استان یزد برای اسکان مسافران نوروزی، ساماندهی هتل آپارتمانها و سوئیت ها، ایجاد فضایی برای استقرار چادرهای مسافراتی بیان کرد: از همه ظرفیت ها در راستای استقبال و پذیرایی شایسته از مهمانان نوروزی استفاده خواهد شد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: به طور قطع هیچ مسافری در ایام نوروز در استان یزد بدون اسکان نخواهد بود و از مردم سراسر کشور اسلامی برای سفر به استان یزد دعوت می کنیم.

 

وی با بیان اینکه یزد در زمینه جذب گردشگر خارجی نیز رتبه دوم در کشور را به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: ارتقا جایگاه گردشگری استان یزد نشان از وجود ظرفیت های تاریخی و فرهنگی بسیار دارد و امیدواریم بتوانیم با ایجاد زیرساختهای گردشگری نظیر هتل، سفری به یاد ماندنی برای همه مسافران رقم بزنیم.

 

شرافت همچنین از حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان یزد از ساخت هتل توسط بخش خصوصی خبر داد و بیان کرد: گرچه اکنون دو هتل پنج ستاره در یزد و اردکان در حال احداث است اما احداث آنها زمانبر است به همین دلیل از احداث هتل های کوچک با اتاقهای کوچک در یزد استقبال و حمایت می کنیم.

 

وی با بیان اینکه استان یزد بیش از شش هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی و طبیعی دارد، خاطرنشان کرد: حدود دو هزار اثر تاریخی و طبیعی در استان یزد به ثبت ملی رسیده که این امر خود جاذبه ای برای جذب گردشگر در این استان محسوب می شود.

 

شرافت با بیان اینکه اغلب گردشگران علاقمند به بافت تاریخی و سنتها در یزد هستند، اظهار امیدواری کرد: با ساماندهی مطلوب بافت تاریخی و ایجاد جاذبه برای گردشگران، بتوانیم معرفی خوبی از یزد و ارزشها و فرهنگهای اصیل آن داشته باشیم.






آخرین اخبار آخرین اخبار