پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رییس پلیس راهور ناجا:

۷۵ درصد مسافران نورزی به سلامت از سفر باز گشته اند/ مهمترین علت تصادفات در نوروز امسال


رییس پلیس راهور ناجا با بیان این که ۷۵ درصد مسافران نورزی به سلامت از سفر باز گشته اند، گفت: واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز مهمترین علت تصادفات در نوروز امسال بود.

به گزارش یزد امــــروز؛ سردار دکتر اسکندر مومنی روز جمعه در حاشیه بازدید از مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: از روز چهارشنبه ۱۲ فروردین تمامی نیروهای پلیس راهور برای تسهیل بازگشت مسافران نورزی در آماده باش کامل هستند.

 

وی ادامه داد: آمارهای نهایی تلفات و تصادفات امشب مشخص می شود اما با وجود افزایش ۳ درصدی سفرها در نوروز امسال نسبت به سال گذشته تصادفات و تلفات کاهش قابل توجهی داشته است.

 

به گفته رییس پلیس راهور ناجا در حال حاضر ۷۵ درصد مسافران نوروزی به مبادی اولیه بازگشته اند و ۲۵ درصد باقیمانده نیز طی امروز و فردا به منازلشان باز می گردند.

 

وی با اشاره به این که طرح نوروزی تا پایان روز ۱۵ فروردین ادامه دارد، تاکید کرد: خوشبختانه مردم زمان بازگشت سفرهای خود را توزیع کردند و مدیریت بازگشت بین روزهای ۱۲ تا ۱۴ فروردین اتفاق افتاده است.

 

رییس پلیس راهور ناجا به استان های پرتصادف در نوروز امسال اشاره کرد و گفت: استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و کرمان پرتصادف ترین استان ها در نوروز بودند.

 

وی به مهمترین علت بروز تصادفات نوروزی اشاره کرد و افزود: واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی و سرعت و سبقت غیرمجاز مهمترین علت بروز حوادث نوروزی بوده است. از سوی دیگر مهمترین نوع تصادفات نوروزی واژگونی بوده است.

 

رییس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بیشترین تصادفات در هفته اول نوروز رخ داد و در هفته دوم شاهد کاهش تصادفات بودیم.

 

وی با اعلام این که مثلث پلیس، رسانه و مردم در نوروز امسال شکل گرفت و موجب کاهش تصادفات شد، افزود: توجه مردم به پیام های پلیس موجب شد پرحجم ترین عملیات ترافیکی سال با موفقیت انجام شود.

 

رییس پلیس راهور ناجا با بیان آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور گفت: بار ترافیک در خروجی استان های شمالی، خراسان رضوی و هرمزگان پرحجم است، همچنین خروجی و ورودی استانهای فارس، اصفهان و قم نیز پرحجم است.

 

به گفته وی ورودی های استان تهران نیز دارای حجم بالای تردد است.

 

رییس پلیس راهور ناجا از رانندگان خواست بازگشت از سفر خود را به ساعات پایانی جمعه موکول نکنند و اگر هنوز بازنگشته اند سفر خود را شنبه انجام دهند. ضمن این که رانندگان نباید فرصت کم را با سرعت زیاد جبران کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار