پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


۹۰۰ هزار سیم‌کارت ایرانسل و ۶۵ هزار سیم کارت همراه اول فاقد کدملی


معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از نقص اطلاعات و نداشتن کدملی ۹۰۰ هزار سیم کارت ایرانسل و ۶۵ هزار سیم کارت همراه اول در پایگاه اطلاعاتی این اپراتورهای موبایل خبر داد.

به گزارش یزد امـــــروز،غلامرضا داداش زاده در با تاکید براینکه ساماندهی پایگاه داده مشترکان تلفن همراه به ثمر رسید، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد فرآیند اخذ کد ملی از مشترکان موبایل به اتمام رسیده و هم اکنون مشخص شده است که در پایگاه داده اپراتورهای موبایل، چه مشترکانی دارای نقص اطلاعات هستند.

 

وی گفت: براساس براوردهای صورت گرفته ۶۵ هزار سیم کارت همراه اول و ۹۰۰ هزار سیم کارت ایرانسل فاقد کدملی شناسایی شده اند و این درحالی است که هیچ سیم کارتی از سوی اپراتور رایتل بدون کدملی به ثبت نرسیده است.

 

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری با بیان اینکه تا کمتر از ۱۰ روز آینده، کدملی این مشترکان نیز از طرق مختلف و با اطلاع رسانی از سوی مشترکان اخذ خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح، هیچ سیم کارت فاقد اطلاعات در شبکه اپراتورهای موبایل باقی نماند.

 

وی تعداد سیم کارتهای بدون کدملی را عدد قابل توجهی با توجه به تعداد سیم کارتهای فعال در کشور ندانست و تاکید کرد: این تعداد سیم کارت که هم اکنون نیز قطع یکطرفه شده اند فقط دارای نقص پرونده در اعلام کدملی هستند و سایر اطلاعاتشان تکمیل است.

 

داداش زاده افزود: آن دسته از سیم کارتهایی که به طور کامل قطع شده اندسایر مشخصاتشان نیز در پایگاه داده اپراتورها، ناقص بوده است.

 

وی گفت: تنها راه احراز هویت مشترکانی که فاقد کدملی و دارای نقص اطلاعات سیم کارت هستند مراجعه به دفاتر امور مشترکان اپراتورها برای ارائه مدارک مربوطه است.

 

منبع:مهرآخرین اخبار آخرین اخبار