محتوا محتوا

درراستای توسعه زیر ساخت های گردشگری؛


سفید گفت: در حال حاضر تقاضا برای ایجاد 10 هتل‌ بزرگ در سطح شهر یزد وجود داردکه امیدواریم با ساخت و بهره‌برداری از این مجموعه‌ها و افزایش میزان تخت در شهر، بتوانیم گردشگران بیشتری را در سال‌های آینده جذب کنیم .

 به گزارش یزدامروز؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد؛بابیان اینکه میزان سفر‌های نوروزی به یزد نسبت به سال گذشته ۵ درصد رشد داشته گفت: از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین امسال تعداد ۸۰۷ هزار و ۶۹۶ مسافر در استان یزد در هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل ‌آپارتمان‌ها، مدارس، واحدهای بوم‌گردی، اقامتگاه‌های سنتی و ... یزد ساکن شده‌اند که این آمار در مدت مشابه سال قبل 776 هزار و 404 نفر بوده است.

دانش یزدی بیشترین مشکل یزد در جذب گردشگر را ضعف در زیرساخت‌ها و مبلمان شهری دانسته  که باید با همکاری دستگاه‌های مربوطه مرتفع شود.

بنابراین بزرگ‌ترین چالش پیش روی توسعه صنعت گردشگری یزد، توسعه‌نیافتگی زیرساخت‌هاست که علاوه بر کاهش تمایل به سفر به یزد، به توزیع نامناسب گردشگران در استان‌های همچوار منجر شده؛نبود زیرساخت‌های لازم مانند سرویس‌های بهداشتی، مراکز تفریحی، رستوران و مراکز اقامتی در بسیاری از شهرهای کوچک یا حتی بزرگ یزد و این مسئله سبب شد تا یزدی که در سال گذشته به ثبت جهانی رسیده و پیش‌بینی می‌شد در ایام نوروز بیش از یک ونیم میلیون گردشگر را پذیرا باشد در این ایام جزو 10شهر پربازدید کشور نباشد.

رئیس شورای پنجم اسلامی  شهر یزد به خبرنگار یزد آوا؛ در خصوص تصمیمات این شورا درزمینهٔ توسعه زیرساخت‌های گردشگری  گفت: یکی از مهم‌ترین نیازهای ما در این زمینه  توسعه مراکز اقامتی جدید و افزایش تخت بوده  چراکه در ایام نوروز امسال برای اقامت مهمانان با کمبود هتل و اماکن اقامتی روبرو بودیم بنابراین برای رفع این نقیصه باید بخش خصوصی وارد عمل شود.

غلامعلی سفید افزود: درراستای ایجاد مشوق‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این زمینه تمهیداتی در شورای شهر در نظر گرفته‌شده ازجمله اینکه  اخذ عوارض را به بعد از بهره‌برداری موکول کردیم و یا اینکه در اجرای پروژه‌ها با بخش خصوصی مشارکت خواهیم داشت.

سفید ادامه داد: در حال حاضر تقاضا برای ایجاد 10 هتل‌ بزرگ در سطح شهر یزد وجود داردکه امیدواریم با ساخت و بهره‌برداری از این مجموعه‌ها و افزایش میزان تخت در شهر، بتوانیم گردشگران بیشتری را در سال‌های آینده جذب کنیم .

وی توسعه خدمات فرودگاهی،ایجاد شرکت هواپیمایی با مشارکت بخش خصوصی،راه‌اندازی قطارهای سریع‌السیر در مسیرهای اصلی،زیباسازی بافت تاریخی و ایجاد سرویس‌های بهداشتی برای گردشگران در سطح شهر را از دیگر برنامه‌های شورای پنجم برای توسعه گردشگری یزد جهانی دانست.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار