پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد:

10 پایگاه سلامت جدید در حاشیه شهر یزد ایجاد شده است/بازسازی و تجهیز 80میلیاردی مراکز بهداشت


رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد با اشاره به یکسان بودن بسته خدمات سلامت در شهرها و روستاهای استان گفت: طرح تحول سلامت در این راستا اقدام به ایجاد 10 پایگاه سلامت جدید در حاشیه شهرها و نقاط مختلف یزد کرده است.

به گزارش خبرنگار یزدامروز؛عصر امروز نشست خبری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان به مناسبت افتتاح طرح ملی تحول سلامت در حوزه بهداشت در استان یزد برگزار شد.

در این مراسم رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد با اشاره به یکسان بودن بسته خدمات سلامت در شهرها و روستاهای استان گفت: طرح تحول سلامت در این راستا اقدام به ایجاد 10 پایگاه سلامت جدید در حاشیه شهرها و نقاط مختلف یزد کرده است.

دکترابوالحسنی افزود: البته به جهت افزایش ارائه خدمات بهداشتی به روستاها و مناطق محروم، مراکز بهداشت موجود در نقاط مختلف استان، بازسازی، تجهیز و به پایگاه‌ های جامع سلامت تبدیل شده اند که این اقدام 80 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار یزدامروز مبنی بر اقدامات این مرکز در مقابله با سوء تغذیه در بین کودکان گفت: در زمینه سوء تغذیه در دوران کودکی، از سال‌ها قبل برنامه همکاری بین مرکز بهداشت و کمیته امداد صورت گرفته و کودکان دارای سوء تغذیه که بنیه مالی مناسبی نداشتند، مورد حمایت قرار می‌گرفتند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان یزد ادامه داد: این حمایت‌ها درحال حاضر به صورت کارت شارژ انجام می‌شود که پس از شارژ کارت، افراد می‌توانند به فروشگاه‌های طرف قرارداد مراجعه و اقلام غذایی مورد تایید مرکز بهداشت را خریداری کنند.


آخرین اخبار آخرین اخبار