پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل انتقال خون یزد:

1500 یزدی در پویش نذر خون شرکت کردند


نقی تقوایی گفت: در 14 روز نخست ماه محرم امسال از تقریبا یک هزار و 800 نفر مراجعه کننده به مرکز انتقال خون استان تقریبا 1500 نفر موفق به اهدای خون شدند.

نقی تقوایی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: در 14 روز نخست ماه محرم امسال یک هزار و 784 نفر به مراکز انتقال خون استان جهت شرکت در پویش نذر خون مراجعه داشتند که از این تعداد یک هزار و 490 نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی ادامه داد: از مجموع اهداکنندگان خون در این بازه زمانی 94.9 درصد را مردان و 5.1 درصد را زنان تشکیل می‌دهند که اهداکنندگان مستمر 55.2 درصد، اهداکنندگان باسابقه 29.4 درصد و بار اولی‌ها 15.4 درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل انتقال خون یزد عنوان کرد: مرکز انتقال خون واقع در میدان ابوذر همزمان با روز تاسوعای حسینی از ساعت 8 لغایت 13 میزبان عزاداران حسینی بود که در این روز بیش از 100 نفر از عزاداران حسینی جهت شرکت در نذر خون مراجعه داشتند.

تقوایی با بیان اینکه تاکنون بیش از 380 نفر در استان یزد با اهدای پلاسمای خون خود در نجات جان بیماران کرونایی کمک کرده‌اند گفت: تاکنون بهبودیافتگان کووید 19 در استان استقبال خوبی از اهدای پلاسما داشته‌اند و امیدواریم این میزان مشارکت و تلاش ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: طرح اهدای پلاسمای خون بیماران بهبود یافته کووید 19 از اردیبهشت ماه شروع شده است و افرادی که یک ماه از بهبودی آن‌ها گذشته است و در محدوده سنی ۱۸ سال به بالا هستند می‌توانند با اطمینان خاطر به انتقال خون واقع در میدان ابوذر مراجعه کنند و با اهدای پلاسمای خود به بیماران دیگر کمک کنند.

مدیرکل انتقال خون یزد خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع کرونا و با هدف مدیریت فاصله گذاری اجتماعی و توزیع داوطلبین در زمان‌های مختلف در سامانه نوبت دهی اینترنتی اهدای خون به نشانی  nobatdehi.ibto.irکه در وب سایت این اداره کل بارگزاری شده است، ثبت نام و زمان دلخواه خود را برای اهدای خون یا پلاسما مشخص نمایند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار