پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی استان یزد:

16آذر؛نماد استکبار ستیزی و هوشمندی قشر دانشجو/لزوم شناسایی روش های نفوذ، توسط جنبش های دانشجویی


دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی استان یزد درباره نقش برجسته دانشجویان در شکل گیری نظام فرهنگی کشورهم گفت: دانشجویان عزیز باید با مطالعه عمبق فرهنگ دوران انقلاب و پس از آن،و با شناخت ترفندهای فرهنگی دشمن در جنگ نرم در حراست از فرهنگ اصیل اسلامی-ایرانی تلاش نمایند.

معاون بررسی و تحلیل بسیج اساتید دانشگاه های استان یزد در مصاحبه با یزدامـــــــروز؛ با تبریک روز 16آذر روز دانشجو، این روز را نماد استکبار ستیزی و هوشمندی قشر دانشجو دانست و گفت: 62سال پیش تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در حرکتی شجاعانه و در اعتراض به سفر نیکسون  معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران بعد از کودتای 28 مرداد  تصمیم گرفتند که در فضای حکومت نظامی بعد از کودتای سیاه و هنگام ورود نیکسون، نفرت و انزجار خود را به دستگاه کودتا نشان دهند.

محمدرضا رجایی ادامه داد: البته دو روز قبل از آن نیز زاهدی تجدید رابطه با انگلستان را رسما اعلام کرد و قرار شد که «دنیس رایت»، کاردار سفارت انگلستان، چند روز بعد به ایران بیاید که این مسئله نیز خود عامل دیگری برای شکل گیری اعتراض استکبار ستیزانه دانشجویان بود.

رجایی افزود: در تاریخ انقلاب اسلامی ایران این روز به عنوان نماد استکبار ستیزی و هوشمندی قشرفهیم و فرهیخته و آگاه دانشجو قلمداد شده و هر ساله در این روز، دانشجویان شاهد برپایی میتینگ هایی سیاسی هستند که درون مایه آن بحث بر سر چینش وماهیت جنبش دانشجویی و شرایط لازم در فعالیت های سیاسی و فرهنگی در محیط های دانشگاه هاست.

جنبش های دانشجویی در رکود به سرمی برند

دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی استان یزد اذعان داشت: متاسفانه امروزه جنبش های دانشجویی دچار یک رکود سخت شده که برای خروج از این وضعیت دانشگاهیان و نخبگان وظایف و مسئولیت هایی برعهده دارند که یکی ازاین  وظایف پرداختن عمیق به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

این استاد دانشگاه در ادامه اظهارداشت: متاسفانه باید پذیرفت که جنبش دانشجویی در حال حاضر در شناخت معضلات و مشکلات جامعه دارای اشراف لازم نیست و مهمترین عامل برای خروج از رکود اشرافیت به مسائل کشور است.

 استقامت در برابر غرب و استکبار ستیزی پیام دانشجویان سال 1332

رجایی پیام دانشجویان سال 1332 را استکبارستیزی،عدالت خواهی و همراهی با مظلومان عالم دانست وابراز امیدواری کرد جنبش های دانشجویی کشور بتوانند با بصیرت افزایی در دانشگاه ها و جامعه اهداف متعالی شهدای دانشجو را با جان و دل متجلی سازند.

وی تاکید کرد: از آن جا که جنبش های دانشجویی و دانشگاهیان پرچمدار تحول،پیشرفت وعدالت در جامعه هستند امیداست که در دوران پسا برجام نیز راه نفوذ سیاسی،فرهنگی و اقتصادی استکبار را شناسایی کرده و با هشدار بهنگام به همگان و به ویژه مسئولان به مقابله جدی با آن بپردازند..

لزوم شناخت ترفندهای فرهنگی دشمن در جنگ نرم 

این استاد دانشگاه در پایان درباره نقش برجسته دانشجویان در شکل گیری نظام فرهنگی کشورهم گفت: دانشجویان عزیز باید با مطالعه عمبق فرهنگ دوران انقلاب و پس از آن، شرایط فرهنگی جامعه را کنکاش کرده و با شناخت ترفندهای فرهنگی دشمن در جنگ نرم و آشنایی با تاکتیک های مقابله با این ترفندها، در حراست از فرهنگ اصیل اسلامی-ایرانی تلاش نمایند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار