پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب یزد خبر داد

18 پرونده دعاوی خانوادگی روزانه در یزد به ثبت می رسد


رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب یزد از ثبت روزانه 18 پرونده دعاوی خانوادگی در یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدرسا، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب یزد، اظهار کرد: ماهیانه بین 400 تا 500 پرونده با موضوع دعاوی خانوادگی در دادگستری یزد به ثبت می رسد که چهار شعبه تخصصی رسیدگی به این پرونده ها را به عهده دارند.

غلامعلی دهشیری در جلسه چگونگی ارجاع پرونده های دعاوی خانوادگی به مراکز مشاوره خانواده  ضمن استقبال از توسعه مراکز در سطح استان، گفت: خوشحالیم که زحمات استان یزد در خصوص پیشگیری از آسیب اجتماعی طلاق نتیجه داد و الگویی شد برای سایر استان ها  بطوریکه  امسال همه استان ها مکلف به ایجاد مراکز مشاوره خانواده  شدند.

وی ایجاد رقابت سالم بین این مراکز را مفید ارزیابی کرد و افزود: باید به گونه ای عمل شود که برای بکارگیری افراد مجرب و متخصص بین مراکز رقابت ایجاد شود همچنین میزان ارجاع پرونده  به مراکز را بر اساس میزان صلح و سازش انها قرار دهیم  و با این کار برای  تلاش و رقابت  بیشتر بین مراکز مشاوره ایجاد انگیزه کنیم.   

این مقام قضایی به بحث پایداری صلح و سازش بین زوجین نیز اشاره کرد و گفت: باید توجه کرد که در این مراکز صرفا بسته شدن پرونده ملاک و معیار قرار نگیرد و به موضوع مراقبت های پس از صلح و سازش نیز اندیشیده شود و حتما فرد یا افرادی این مسئله را پیگیری کنند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد در خصوص نحوه تقسیم و ارجاع دادخواست، اذعان کرد: تقسیم و ارجاع دادخواست می تواند یا بر اساس آدرس متقاضی باشد یا بر عهده خود زوجین گذاشته شود و یا توسط مسئول ارجاع دادگستری بصورت یکنواخت و ردیفی صورت گیرد.

دهشیری در پایان ضمن تاکید بر در نظر گرفتن تعرفه حداقلی گفت: برای اینکه بار مالی زیادی به خانواده ها وارد نشود سعی شود تعرفه  ها با حداقل قیمت بسته شود و همچنین باید این مراکز را وصل سازمان ها و نهادهای حمایتی مانند بهزیستی، کمیته حضرت امام (ره)، مجمع خیرین و غیره کرد تا از پشتیبانی لازم از خانواده های  نیازمند صورت گیرد.

انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار