محتوا محتوا

شرکتی که عملاٌ اثر از آن نیست


متاسفانه پس از گذشت 25 سال از فروش سهام سیمان آزادگان یزد، از 240 میلیاردی که این شرکت از مردم گرفته است خبری نیست!

به گزارش یزدامروز، با ارسال پیامی از سوی یکی از مخاطبان سایت مبنی بر اینکه «بزرگترین کلاهبرداری قرن در استان یزد در سایه سکوت ویا بی اطلاعی مسولین استان طی ۲۵ سال گذشته صورت گرفته است» کنجکاو شدیم تا اطلاع بیشتری از این موضوع پیدا کنیم، در ادامه این پیام آمده بود، «اینجانب یکی از سهامداران سیمان آزادگان هستم. این شرکت در سال ۷۲ در حدود ۴ میلیارد تومان سهام به مردم فروخته است. که ارزش این پول طی این ۲۵ سال به نرخ روز در حدود ۲۴۰ میلیارد تومان شده . بعد گذشت این ۲۵ سال نه کارخانه وجود دارد نه معلوم است این پول‌ها کجا رفته است. این بزرگترین کلاهبرداری قرن در استان یزد می باشد. که در سایه سکوت و یا شاید بی اطلاعی مسئولین استان صورت گرفته؟!!»

تصویر زیر برگ سهام ارسالی این مخاطب را نشان می‌دهد:

این پیام ما را بر آن داشت تا پیگیر این موضوع شویم، با جستجوی عبارت «شرکت سیمان آزادگان یزد» در اینترنت، اطلاعات زیر از پایگاه «اخبار، اطلاعات و آمار صنایع سیمان ایران و جهان» از این شرکت به دست آمد:

شماره تلفنی که از این کارخانه در این اطلاعات درج شده است در شبکه تلفن وجود نداشت و با تماسی که با شماره فاکس مندرج در این اطلاعات گرفته شد، فردی که پاسخگو بود گفت: این شرکت تقریبا بیش از 8 سال است که از این محل نقل مکان کرده و مشخص هم نیست به کجا منتقل شده و اطلاعی نیز از آن در دسترس نیست.

در سایت پایگاه اطلاعات صنعتی ایران نیز اطلاعاتی با این مشخصات از این سایت بدست آمد:

فرد دیگری که در سال 72 اقدام به خرید سهام این شرکت کرده است در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، گفت: در آن زمان فروش سهام شرکت سیمان آزادگان یزد از طرق گوناگون از جمله صدا و سیما اطلاع رسانی می‌شد و بنده نیز اقدام به خرید چندین سهام از این شرکت کردم اما تاکنون خبری از این سهام و این شرکت نیست.

 تماس با بورس منطقه ای یزد راه دیگری بود که ذهن رسید، اما بورس نیز اعلام کرد چندین شرکت وجود داشتند که وارد بورس شده و بیرون آمده باشند اما سهام شرکت سیمان آزادگان یزد هرگز در بورس عرضه نشده است.

 با پیشنهاد روابط عمومی بورس منطقه‌ای از بخش ثبت شرکت‌ها در اداره ثبت اسناد و املاک استان یزد جویای وضعیت این شرکت شدیم که در کمال ناباوری با این مواجه شدیم که: چنین شرکتی تاکنون به ثبت نرسیده است، اگر حتی هم منحل شده باشد باید اسم آن در لیست وجود داشته باشد که اینگونه هم نیست، شماره ثبتی نیز که برای این شرکت در برگه سهام آمده است به نام این شرکت نیست.

با مراجعه به سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور نیز اثری از شرکت سیمان آزادگان یزد نمی‌توان پیدا کرد.

اکنون به این پیام مخاطب و شهروند یزدی می‌رسیم که چهار میلیارد تومان پولی که در سال 72 مردم برای خرید سهام این شرکت پرداخت کرده‌اند کجا رفته است؟، چرا اثری از این کارخانه نیست؟، اصلا این کارخانه وجود خارجی داشته است؟ خریداران سهام این شرکت از چه طریق باید دنبال حق خود باشند؟

گویا این شرکت در سال 95 کلیه املاک و تجیزات خود را به مزایده گذاشته اما کسی از نحوه این مزایده هم خبری ندارد، حتی در پیگیری های خبرنگار یزدرسا شماره درج شده در آگهی مزایده هم پاسخگو نیست!

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار