پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل سازمان حفظ آثارونشرارزش های دفاع مقدس استان یزد در جمع خبرنگاران:

2800برنامه در سالروز آزاد سازی خرمشهر در استان یزد اجرامی شود/اهمیت انتقال درست و صحیح ارزشهای دفاع مقدس به نسل های بعد


مدیرکل سازمان حفظ آثارونشر ارزش های دفاع مقدس استان همچنین از اجرای 2800برنامه در شهرستان های استان یزد در آستانه سالروز آزاد سازی خرمشهر خبر داد.

 به گزارش خبرنگار یزد امـــــروز؛ مدیرکل سازمان حفظ آثارونشرارزش های دفاع مقدس استان یزد پیش از ظهر امروز درنشستی با اصحاب رسانه که به مناسبت  سالروز آزادی سازی خرمشهر برگزار شد گفت: خبرنگاران در قبل ،حین و بعد از انقلاب نقش بسیار ارزنده ای در انعکاس وقایع انقلاب داشته و این نقش در دوران دفاع مقدس بسیار برجسته تر بوده است.


محمد رجبی با اشاره به اقدامات ضدفرهنگی دشمن و راه اند ازی جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد:  قطعا رسالت اصحاب رسانه در جنگ امروز فرهنگی با دشمن نسبت به گذشته سنگین تر بوده و اگر روحیه مقاومت در خبرنگاران تضعیف شود روحیه ملت هم تضعیف می شود.


رجبی با گرامی داشت سی و سومین سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار داشت: در تاریخ دفاع مقدس، عملیات بیت المقدس مهمترین عملیات به حساب می آید چرا که تا قبل از این عملیات همه معادلات جنگ به نفع دشمن بعثی و قسمتی از خاک کشورهم در تصرف آن ها بود.


وی ادامه داد: با هماهنگی ارتش و سپاه این عملیات آغاز و پس از انجام چهار مرحله طی 25 روز، در حالی که هیچ کس تصور آزادی خرمشهر را نداشت با عنایت الهی و به مدد غیرت و جانفشانی رزمندگان اسلام در ساعت 11صبح سوم خرداد سال 61آزاد شد.


مدیرکل سازمان حفظ آثارونشر ارزش های دفاع مقدس استان همچنین  از اجرای 2800برنامه در شهرستان های استان یزد در آستانه سالروز آزاد سازی خرمشهر خبر داد.


وی غبارروبی قبور مطهر شهید صدوقی و گلزار شهدای خلدبرین  درروز پنجشنبه هفته جاری،برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح روز یکشبه سوم خردادماه ،برگزاری یادواره شهدای فصل بهار،برگزاری مراسم شعرخوانی و خاطره گویی در حسینیه امیرچقماق و در کنار قبور مطهر شهدای گمنام، دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه  وهمچنین استاندار یزد با جانبازان،تجلیل از جانبازان و به ویژه جانبازان روشن دل و خانواده های آنان،چاپ 8هزارجلد از کتاب ماموریت شن ها، چاپ کتاب خاطرات سرداران شهید عاصی زاده،ابراهیمی و جعفرزاده و ویزیت رایگان در روز سوم خرداد را بخشی از برنامه های پیش بینی شده در سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام کرد.


رجبی با اعلام این مطلب که نقش مردم استان یزد در دوران دفاع مقدس نسبت به بسیاری از استان های کشور پررنگ تر بوده است ادامه داد: بیش از 40هزار نفر از یزدی ها در طول 8سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند که تنها اطلاعات 3هزار نفر موجود است و همچنین یک هزار نفر از یزد در قالب یگان های مختلف در عملیات بیت المقدس حضور داشتند.


وی با اشاره به اجرای طرح السابقون توسط این سازمان یاد آور شد: امیدواریم درطول اجرای  طرح السابقون که برای اولین بار و به صورت داوطلبانه  در یزد صورت می گیرد تا سه سال آینده بتوانیم 36هزار نفر رزمنده را شناسایی و اطلاعات آنان را جمع آوری کنیم.


مدیرکل سازمان حفظ آثارونشر ارزش های دفاع مقدس استان با تاکید بر اهمیت انتقال درست و صحیح ارزشهای دفاع مقدس به نسل های بعد گفت: اگر این ارزش ها به درستی به نسل های آینده منتقل نشود دشمن آنگونه که خود دوست دارد انتقال می دهد ومعلوم نیست چه بلایی بر سر نسل های آینده خواهد آمد.


رجبی در پایان با اعلام خبر راه اندازی  کامل مرکز فرهنگی دفاع مقدس تا پایان سال 95 اضافه کرد: البته بخش هایی از این مرکز در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.


آخرین اخبار آخرین اخبار