پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس کل دادگستری استان یزد:

30درصد از پرونده های قضایی استان یزد، توسط شوراهای حل اختلاف ختم به سازش شدند


رئیس کل دادگستری استان یزد درهمایش سراسری شوراهای حل اختلاف استان یزد، گفت: در سال گذشته 30 درصد پرونده های قضائی استان به صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف ختم شده است.

به گزارش یزد امــــــروزبه نقل از عصر فرهنگ، صبح امروز همایش سراسری شوراهای حل اختلاف استان یزد در محل سالن شهید پاکنژاد با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

 

رئیس کل دادگستری استان یزد، در این مراسم با تجلیل از فعالیت کارکنان شوراهای حل اختلاف خطاب به آنان اظهار داشت: اقدامات شایسته و معنوی که شما در طول سال انجام می دهید، گام هایی که برای صلح و سازش بین مردم و حل و فصل  مشکلات بر می دارید، باری که با فعالیت خداپسندانه خود از دوش قوه قضائیه بر می دارید را نمی توان با بدل مادی سنجید.

 

محمدرضا حبیبی، با اشاره به اهمیت کار شوراهای حل اختلاف و همچنین تاکیدات مکرر دین مبین اسلام بر این موضوع، گفت: نمی گویم زحماتی که دوستان در این راه متحمل می شوند نباید جبران شود، ولی این کار تنها می تواند با معیارهای معنوی سنجیده شود. متاسفانه جبران مادی و اختصاص بودجه برای پرداخت حقوق به کارکنان شوراهای حل اختلاف در قانون پیش بینی نشده؛ اما امیدواریم در آینده و با اصلاح قانون بخشی از این زحمات دیده شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: آنچه که در خصوص شوراهای حل اختلاف مد نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است در یزد محقق شده است. پرونده هایی که امکان صلح و سازش داشته اند در استان یزد نسبت به سایر استان ها وضعیت مطلوب تری دارد، به طوری که در سال گذشته 30 درصد پرونده های قضائی استان به صلح و سازش در شوراهای حل اختلاف ختم شده است.

 

حبیبی، تاکید کرد: علت این توفیق را می توان در دو عامل  اعتقاد و روحیه مردم متدین یزد و ارتباط آن ها با مسجد و روحانیت و همچنین گزینش خوب کارکنان شوراها و انتخاب این افراد از میان مردم مومن، متعهد و معتمد هر محله جستجو کرد.

 

رئیس کل دادگستری استان یزد، افزود: علاوه بر اینکه به کارکنان شوراهای حل اختلاف پرداختی به عنوان حقوق انجام نمی شود، در مورد فضای فیزیکی و مکان استقرار هم مشکلاتی وجود دارد. به گونه ای که برخی شعب ما در شان مردم و کارکنان نیست. لذا برای استان یزد تاسیس یک مرکز حل اختلاف ضروری می نماید.

 

وی در پایان تصریح کرد: در این زمینه مکاتباتی با استاندار داشته ایم که امیدواریم برای این مهم مساعدت شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار