پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرماندار یزد:

333 شعبه آرای مردم حوزه انتخابیه یزد را جمع‌‌آوری می‌کنند


فرماندار یزد از جمع‌آوری آرای مردم در حوزه انتخابیه یزد در 333 شعبه خبر داد و گفت: حوزه انتخابیه یزد شامل یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک است.

به گزارش یزدامـــروز، محمود شاکری شمسی، ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به حضور گسترده مردم یزد در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: امیدواریم حضور با معنای مردم یزد در راهپیمایی، در هفتم اسفندماه و در پای صندوق‌های رای نیز عینیت و تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در به صحنه آوردن مردم عنوان کرد: بخش عمده‌ای از حضور مردم در صحنه‌هایی نظیر انتخابات و راهپیمایی‌ها مربوط به رسانه‌هاست.

شاکری شمسی بیان کرد: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران، تبلور عینی و اراده و خواست مردم در تعیین سرنوشت آینده آنهاست به نحوی که مردم حتی در دوران جنگ تحمیلی نیز انتخابات را تعطیل نکردند و پای صندوق‌های رای حاضر شدند به نحوی که در دوران جنگ تحمیلی، شش انتخابات با حضور و مشارکت گسترده مردم برگزار شد.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه در طول 37 سال گذشته، 32 انتخابات و همه‌پرسی در کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: متوسط حضور مردم در طول 32 انتخابات گذشته، بالای 65 درصد بوده و این آمار مشارکت، بسیار ناب و ممتاز است.

شاکری شمسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طی مراحل مختلف انتخابات و تشکیل ستاد انتخابات در مرکز استان یزد اظهار داشت: انتخابات در هر دوره با مجموعه‌ای کار را پیگیری می‌کند که در مرکز استان یزد و حوزه انتخابیه یزد، کار انتخابات با تشکیل ستاد و ایجاد پنج کارگروه پشتیبانی، آی‌تی، تبلیغات و اطلاع‌رسانی، آموزش و محرمانه و استعلام‌ها فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: بعد از شکل‌گیری ستاد انتخابات، برای جلب مشارکت مردم در همه مراحل برگزاری، افراد معتمد شامل هشت نفر انتخاب و به عنوان هیئت اجرایی مشغول کار شدند ضمن اینکه یک هیئت اجرایی نیز برای اقلیت‌های مذهبی زرتشتی در یزد شکل گرفت.

شاکری شمسی با بیان اینکه حوزه انتخابات یزد شامل یزد، اشکذر، ندوشن و دهستان سورک است، افزود: در سطح شهرستان یزد 296 شعبه و در سطح حوزه انتخابیه در مجموع 333 شعبه، کار جمع‌آوری آرای مردم در روز هفتم اسفندماه را بر عهده دارند.

فرماندار یزد این شعب به تفکیک در یزد 274 شعبه، اقلیت‌های زرتشتی چهار شعبه، زارچ 18 شعبه، اشکذر 24 شعبه، خضرآباد هفت شعبه و ندوشن شش شعبه است.

شاکری شمسی با اشاره به افزایش آمار شعب اخذ رای در حوزه انتخابیه یزد نسبت به انتخابات گذشته عنوان کرد: به منظور سهولت دسترسی مردم به شعب اخذ رای، تعداد شعب افزایش پیدا کرده است و در هر شعبه نیز یک نماینده فرماندار مستقر شده تا رسیدگی به امور و پاسخگویی به مردم و ساماندهی انتخابات در شعبه را رسیدگی کند.

وی تصریح کرد: در مجموع در حوزه انتخابیه یزد، 6 هزار نفر کار برگزاری انتخابات را بر عهده دارند و همگی تلاش می‌کنند تا انتخاباتی قانونمدار، سالم و با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنند.

فرماندار یزد با تاکید بر اینکه همه عوامل، امانتدار آرای مردم هستند، خاطرنشان کرد: از زمانی که حق‌الناس بودن رای مردم به عنوان یک باور در فرهنگ سیاسی انتخابات نهادینه شد، اتفاق خوبی در این زمینه افتاده و معتقدیم حق‌الناس قلمداد کردن آرای مردم، بین مردم اعتماد ایجاد خواهد کرد.

وی در این نشست همچنین به تشریح روند بررسی تعیین صلاحیت‌ها پرداخت و اظهار داشت: پس از طی این مراحل، در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر 38 نفر داوطلب انتخابات مجلس هستند ضمن اینکه خبرگان نیز در استان یزد در مجموع یک حوزه انتخابیه به مرکزیت فرمانداری مرکز استان دارد که از این حوزه دو نفر با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

فارس

 


آخرین اخبار آخرین اخبار