محتوا محتوا

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت:35 درصد از 10 میلیون و 345 هزار نفر مراجعه کننده به واحدهای درمانی استان در سال گذشته از استان های دیگر و حتی از کشورهای حوزه خلیج فارس بوده‌اند.

به گزارش یزدامروز، محمود نوری شادکام در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت گفت: استان یزد یکی از استان‌های برتر در بحث مراقبت‌های درمانی است و علیرغم اینکه در استان‌های دیگر نیز خدمات خوبی ارائه می‌شود استقبال مردم دیگر نقاط کشور از خدمات درمانی استان یزد بسیار بالاست.

مراجعه تقریبا 10.5 میلیونی به واحدهای درمانی استان یزد در سال گذشته

وی ادامه داد: در سال گذشته 10 میلیون و 345 هزار نفر به واحدهای درمانی استان از جمله مطب‌ها، آزمایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، درمانگاه‌های خصوصی و ... مراجعه کردند که بیش از سه میلیون و 560 هزار نفر از آنها از خارج از استان و حتی از کشورهای دیگر مانند کشورهای حوزه خلیج فارس بوده‌اند که براین اساس تقریبا 35 درصد از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی یزد را شامل می‌شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد عنوان کرد: در حوزه درمان استان بیش از هشت هزار نفر نیرو مسغول به کار هستند که از این تعداد یک هزار و 630 پزشک عمومی، بیش از 600 متخصص، بیش از 100 فوق متخصص، 554 دندانپزشک، 257 داروساز فعال هستند همچنین یک هزار و 760 پرستار در بخش دولتی، 787 پرستار در بخش  خصوصی و 495 ماما نیز ارائه خدمت می‌کنند.

بهره برداری از 23 پروژه در حوزه درمان در سال گذشته

نوری شادکام گفت: در سال گذشته از 23 پروژه بهره‌برداری شد که شامل بیمارستان خون وآنکلوژی بالغین و اطفال با 120 تخت، راه‌اندازی اورژانس بیمارستان شهید صدوقی با 38 تخت بستری، مراکز سی تی اسکن مهریز، میبد و بیمارستان شهید رهنمون، فاز اول مرکز ید درمانی، مرکز دیالیز تفت و مرکز تخصصی دیابت و ... بوده است.

وی با بیان اینکه افتتاح و راه اندازی 24 پروژه در حوزه درمان استان نیز با کمک خیران در دست اقدام است، افزود: که افتتاح این پروژه‌ها ارتقای کیفی و کمی خوبی را در استان به همراه خواهد داشت که شامل راه اندازی دستگاه پِت اسکن بیمارستان شهید صدوقی به عنوان پیشرفته ترین وسیله تشخیصی برای بیماران سرطانی که مجوز آن و اقدامات اولیه آن انجام گرفته است، بهره برداری از بیمارستان اشکذر، بهره برداری از اورژانس های بیمارستان‌های میبد و اردکان و ... است.

راه اندازی بخش پیوند کبد در یزد

نوری شادکام با بیان اینکه بهره‌برداری از این پروژه‌ها جهش بزرگی در حوزه درمان استان را رقم خواهد زد و امید واریم بتوانیم به قطب درمان کشور تبدیل شویم، تصریح کرد: از کارهای مهم امسال که در دستور کار حوزه درمان استان یزد قرار دارد راه‌اندازی بخش پیوند کبد در استان است که نیروهای لازم در این زمینه تربیت و آموزش دیده‌اند.

وی با اشاره به توجه ویژه حوزه درمان در زمینه تعرفه‌ها گفت: در سال گذشته 94 پرونده در حوزه تعرفه‌ها در کمیسیون ماده 11 بررسی شد که به مراجع قضایی ارجاع داده شده‌اند، 196 شکایت نیز در اداره نظارت به ثبت رسید که به آن رسیدگی شد، با این حال با وجود افزایش سه تا چهار برابری برخی تجهیزات درمانی و خرید نقدی که باید در این زمینه صورت گیرد تعرفه‌ها در بخش دولتی 8 درصد و در بخش خصوصی 13 درصد افزایش یافته است.

مراجعه بیش از 84 هزار و 500 نفر به مراکز درمانی استان در ایام عید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد با اشاره به فعالیت حوزه درمان استان در ایام عید گفت: در ایام عید امسال بیش از 84 هزار و 500 نفر به مراکز درمانی مراجعه داشتند که نزدیک به 65 هزار نفر به اورژانس مراجعه داشتند و به‌صورت سرپایی درمان شدند و بیش از ۱۹ هزار و 500  نفر نیز در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

نوری شادکام گفت: در سال گذشته 16 عمل پیوند کلیه در استان یزد انجام شد و 97 عضو نیز برای پیوند به بیماران به استان‌های دیگر ارسال شده است.

وی با بیان اینکه با فعال شدن حوزه درمان استان و توریسم درمانی بیش از 1000 شغل در استان فعال می‌شود، گفت: سال گذشته یک هزار میلیارد تومان از طریق توریسم درمانی به اقتصاد استان تزریق شد که این نشان می‌دهد توریسم درمانی در حوزه‌های مختلف می‌تواند موجب اشتغالزایی شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار