محتوا محتوا

مدیرکل کمیته امداد استان یزد:


شجاعان با اشاره به وجود 2 هزار کودک طرح محسنین در یزد، گفت: تنها با 30 هزار تومان می‌توان سرپرستی یک کودک یتیم را بر عهده گرفت.

محمد شجاعان در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، با اشاره به اجرای طرح محسنین توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) یزد، گفت: در این ایام بحث حامی یابی توسط کمیته امداد استان یزد دنبال می شود و این طرح مشمول افرادی می شود که پدر دارند ولی عملا سرپرستی این فرزندان را عهده دار نیست.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد اظهار داشت: طرح محسنین به کسانی که گفته می شود که به هر دلیلی پدر سرپرست خانواده نیست و مادر نقش سرپرست را عهده دار است.

وی گفت: هم استانی هایی که تمایل دارند حامی یک فرزند یتیم یا محسنین باشند می‌توانند با شماره گیری 1811 درخواست خود را اقدام و بلافاصله همکارانمان در کمیته امداد فرم های مخصوص را طراحی و به افراد تحویل می دهند تا مراحل ثبت نام پیگیری شود.

شجاعان خاطرنشان کرد: حداقل هزینه ای که برای طرح محسنین در هر ماه در نظر گرفته شده، 30 هزار تومان و حداکثر مبلغی مشخص نکردیم و هر کس تمایل دارد هر مقداری را برای کودک یتیمی که سرپرستی آن را بر عهده گرفته واریز کند، مانعی ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد هستند گفت: دو هزار نفر هم در طرح محسنین در استان یزد شناسایی شده اند که جمعا چهار هزار نفر می شوند که نیاز به حمایت و پشتیبانی در طول سال دارند.

وی اضافه کرد: عموما این کودکان یتیم، دانش آموز هستند و برای تحصیلاتشان مشکلاتی دارند که در جشن عاطفه‌ها کمک هایی به آنها می شود ولی در طول سال نیاز به کمک آموزشی و کلاس ها جبرانی و هزینه های جاری دارند که ان‌شاءالله شاهد حضور مردم شریف استان یزد برای تکفل این کودکان و رفع بخشی از مشکلاتشان باشیم.

شجاعان عنوان کرد: پس از به سرپرستی گرفتن این کودکان توسط شهروندان، شماره کارت کودک در اختیار فرد قرار می گیرد و وجه نقد مستقیما به حساب یتیم واریز می شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار