محتوا محتوا

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد:


مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه 31 عنوان برنامه برای دهه امامت و ولایت از سوی این سازمان در نظر گرفته شده است،گفت: در طول این ایام 470 برنامه اجرا می‌شود و تا عید مباهله هم ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش یزدرسا، عباس ملازینلی در نشستی خبری به تشریح برنامه‌های دهه امامت و ولایت و عید غدیر پرداخت و گفت: امسال پنجمین سالی است که به صورت متوالی برنامه‌های ایام دهه امامت و ولایت به صورت متمرکز و گسترده با همکاری ستاد مبشران غدیر که تحت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری فعالیت دارد، اجرا می‌شود و همچنین خوشه‌های متعددی در حسینیه‌ها و تکایا ایجاد شده و سازمان با ارتباط موثر با آنها در جهت هر چه بهتر برگزار شدن برنامه‌ها اقدام می‌کند.

وی با بیان اینکه امسال شعار «یا علی ولایت ره سبز سعادت» برای برنامه‌های دهه ولایت انتخاب شده است، افزود: تدابیر ویژه‌ای برای برنامه‌های امسال دیده شده است به گونه‌ای که همزمان با اجرای برنامه‌های منسجم و شادمانه برای مردم، مشکلاتی نظیر سد معبر از سوی ایستگاه‌های صلواتی به وجود نیاید و بحث نظافت و محیط زیست نیز در این ایام به خوبی مورد توجه قرار گیرد و بر این اساس ارزیابی از برنامه‌های اجرایی انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد با بیان اینکه 31 عنوان برنامه برای دهه امامت و ولایت از سوی این سازمان در نظر گرفته شده است، گفت: در طول این ایام 470 برنامه اجرا می‌شود که تا عید مباهله ادامه پیدا می‌کند و علاوه بر افزایش نشاط اجتماعی و مباحث مذهبی، فعالیت‌های متنوع و متعدد ورزشی فرهنگی گردشگری و اجتماعی را نیز شامل می‌شود.

ملازینلی برگزاری مسابقات کتابخوانی از قدر تا غدیر به صورت هفته‌ای، مسابقه حفظ آیات ولایت، خطبه غدیر، پویش من ولایی‌ام از جمله برنامه‌هایی است که در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود و برندگان مسابقات نیز در مراسم و جشن‌هایی که به اجرا در می آید جوایزی اهدا خواهد شد.

وی از برپایی 110 ایستگاه صلواتی غدیر با مشارکت مردم در سطح شهر یزد خبر داد و گفت: علاوه بر این ایستگاه‌ها که بیشتر در مبحث پذیرایی از مردم و نشاط اجتماعی فعالیت دارند، ایستگاه‌های تخصصی غدیر نیز در پارک مارکار، حسینیه امیرچخماق، پارک کوهستان و آزمایشگاه مرکزی در خصوص مباحث غدیر و فعالیت‌های فرهنگی متنوع به ارائه خدمت می‌پردازند.

 ملازینلی با اشاره به برگزاری جشن‌های محله‌ای غدیر در نقاط مختلف شهر عنوان کرد: تاکنون 23 جشن غدیر به صورت محله محور با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی و ستاد مبشر غدیر برای این ایام در نظر گرفته شده است که احتمال افزایش این جشن‌ها نیز وجود دارد و سعی شده این جشن‌ها تمام سطح شهر را پوشش دهند و مناطق حاشیه نشین بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

وی از برگزاری پنج جشن بزرگ از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری خبر داد و گفت: این جشن‌ها از 21 تا 29 مردادماه در پارک‌ بزرگ حسن آباد، حسینیه امیرچخماق، پارک کوهستان، پارک غدیر و پارک لاله در محله کشتارگاه برپا می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد اجرای 10 سرود خیابانی در جشن‌ها و مناطق مختلف شهری، پرده خوانی چند رسانه‌ای غدیر در حسینیه‌ها و تکایا، برگزاری همایش دوچرخه سواری، جشنواره پرواز بادبادک‌ها، برگزاری مسابقات ورزشی بومی محله‌ای، برگزاری ورزش‌های شامگاهی و صبحگاهی، برپایی 13 ایستگاه‌ سلامت و همچنین برپایی شب شعر غدیر را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت و امامت برشمرد.

ملازینلی برگزاری جشن‌های غدیر ویژه بانوان، برپایی دسته‌های شادی در صبح روز غدیر، برگزاری بازارچه خیریه در گذر فرهنگ و هنر مازاری‌ها و برگزاری همایش بزرگ سادات توسط سمن ذریه الرسول و تسهیل‌گیری در امر اطعام غدیر را از جمبه دیگر برنامه‌های این سازمان در این ایام عنوان کرد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار