پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر روابط کار تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خبر دا

48درصد از حوادث کار در استان یزد کاسته شده است


مدیر روابط کار اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست مدیران شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی از کاهش چشمگیر 48 درصدی حوادث ناشی از کار در استان خبر داد.

به گزارش یزدامــــروز به نقل از یزد آوا، محمد جواد حیدری مدیر روابط کار اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد در نشست مدیران شورای هماهنگی تعاون کار و رفاه اجتماعی  در استان با اشاره به توسعه و گسترش مراجع رسیدگی در سراسر استان جهت ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف گفت: تقریبا 10 هیئت حل اختلاف در 7 شهرستان استان در حال فعالیت هستند که امیدواریم با برنامه‌های که داریم در سراسر استان این خدمات ارائه شود.

وی با اشاره به حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری گفت: اکنون برای یک هزار و 117 مورد مقرری بیمه بیکاری در استان برقرار است و ایجاد تشکلات در  حوزه روابط کار نیز با رشد 10 درصدی نسبت به سال گذشته به 205 مورد افزایش یافته است.

حیدری با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌ها در این حوزه از 10 ماه به 6 ماه کاهش یافته است، از کاهش چشمگیر 48 درصدی حوادث ناشی از کار در استان خبر داد.

مدیر امور اجتماعی اداره‌ کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: در حوزه اجتماعی و در راستای زنده نگهداشتن فرهنگ ایثار و شهادت سال گذشته کنگره شهدای کارگر استان یزد با شناسایی 387 شهید کارگر در حسینیه ثارالله برگزار شد.

سیدحسین سالاری برگزاری نمایشگاه کتاب با تخفیف 20 تا 50 درصدی را از دیگر فعالیت‌ها در جهت ارتقای سطح علمی کارگران عنوان کرد و افزود: در راستای ریشه کنی بی سوادی با پیگیری واحدهای صنعتی در سال گذشته حائز رتبه اول در جشنواره تجلیل از دستگاه‌های فعال در امر سوادآموزی شدیم.

وی استفاده چشمگیر کارگران از زائرسراها را یادآور شد و گفت: 18 دوره رایگان مهارت‌های زندگی، تحکیم خانواده و سلامت روان با شرکت 588 نفر برگزار شده است.

سالاری همچنین برگزاری مسابقات قرآن ویژه جامعه کارگری و خانواده‌ ‌های آنها در رشته ترتیل، صوت، حفظ قرآن در سال گذشته را یادآور شد.

مدیر امور اجتماعی اداره‌ کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: برای اولین بار افتتاح سیستم اوزون آفتاب، احداث استخر سرپوشیده اردکان، تجهیز سالن چند منظوره شهرستان ابرکوه را از اقدامات صورت گرفته در حوزه ورزشی کارگران عنوان کرد.

سالاری با بیان اینکه 17 رشته ورزشی در مجموعه‌های ورزشی برای کارگران برنامه ریزی شده است، ادامه داد: در اولین المپیاد ورزشی کارگران کشور در سال گذشته 45 زن و مرد از استان  در قالب 16 تیم کارگری به این المپیاد اعزام شدند که مقام اول فوتبال ساحلی، مقام سوم رشته‌های دوچرخه سواری و شمشیر بازی و مقام سوم دو ومیدانی بانوان را کسب کردند.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار