محتوا محتوا

رییس سابق شورای شهر یزد:


رییس شورای سوم شهر یزد گفت: رای 6 نفر برای انتخاب شهردار کم است و نمی تواند قوت و قدرت شهردار را به دنبال داشته باشد.

سيد علي محمد ميرحسيني در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، در رابطه با انتخاب داور نظری اردبیلی به عنوان شهردار یزد توسط شورای شهر اظهار کرد: از آنجایی که شناخت عمیقی از داور نظری اردبیلی ندارم، نمی‌توانم در مورد شخص ایشان نظر دهم؛ اما آنچه مسلم است، همیشه نظرم این بوده که شهردار باید بومی بوده و شناخت دقیقی بر فرهنگ و آداب اجتماعی مردم، نیازها و گرایشات آن‌ها و حتی نیاز و روحیات هر محله باید داشته باشد.

وی ادامه داد: این به معنای ناتوانی شهردار غیربومی در انجام وظیفه‌اش نیست؛ اما معتقدم بومی بودن شهردار و داشتن شناخت دقیق از شهر و مردم آن می‌تواند به روند موفقیت در شهرداری کمک شایانی کند.

رييس شوراي سوم شهر يزد با بیان اینکه رای 6 نفر برای انتخاب شهردار کم است و نمی تواند قوت و قدرت شهردار را به دنبال داشته باشد، اذعان کرد: یک رای شناور می تواند شهردار را به چالش بکشاند؛ دقیقا مسئله آقای وکیلی در زمان شورای سوم شهر یزد پیش خواهد آمد؛ 6رای شکننده بوده و ممکن است مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

تفکر جناحی می تواند تمام عملکرد آن را زیر سوال ببرد

وی در رابطه با عملکرد شورای پنجم شهر یزد خاطرنشان کرد: معتقدم که شورای پنجم از لحاظ فنی و تخصص از قدرت بیشتری نسبت به دوره‌های قبل برخوردار است؛ یکی از اقدامات خوب شورای پنجم انتخاب اولشان آقای جمالی نژاد به عنوان شهردار بود.

رييس شوراي سوم شهر يزد تصریح کرد: اگر تفکر جناحی بر شورا حاکم نشود خوب است؛ تفکر جناحی آفت شورا بوده و می‌تواند تمام عملکرد آن را زیر سوال ببرد.

میرحسینی ادامه داد: اگر شورایی‌ها به سمت جناح بروند نمی توانند آنچه مردم انتظار دارند را برآورده کنند؛ نمی گویم عملکرد شورا خوب نبوده است اما در حد انتظار هم نبوده است.

هرکس شهردار شود نمی تواند برنامه ریزی درستی انجام دهد

وی اذعان کرد: هرکس شهردار شود نمی تواند برنامه‌ریزی درستی انجام دهد؛ چرا که زمان زیادی باقی نمانده است و کمتر از 2سال تا پایان عمر شورا داریم.

میرحسینی افزود: تجربه نشان داده است که معمولا طی یکسال آخر شورای به سمت کارهای انتخاباتی و رای‌آور خواهد رفت و آن‌طور که باید نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

«پایش شهر»  بر سایر کارها اولویت دارد

رييس شوراي سوم شهر يزد گفت: معتقدم در حال حاضر «پایش شهر» بر سایر کارها اولویت دارد؛ «استفاده بهینه از آنچه که موجود است» مسئله‌ای است که باید شورای مد نظر قرار دهد.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار