پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان صنعت یزد:

6.9 درصد وام مصوب کارگروه رونق تولیددر استان یزد پرداخت شده است


رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت یزد گفت: از چهار هزار و 840 میلیارد ریال تسهیلات مصوب در کارگروه تسهیل و رفع موانع رونق تولید در استان ، 380میلیارد ریال(6.9 درصد) آن از سوی بانک های عامل پرداخت شده است.

به گزارش یزدامروز؛ محمدرضا علمدار یزدی در ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان که با حضور محمود زمانی قمی استاندار یزد برگزار شد، افزود: تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع رونق تولید یکی از افتخارهای دولت تدبیر و امید است.

وی اظهار کرد: این استان سه هزار و 297 واحد دارای پروانه تولید است، که برای حل مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی 45 نشست اصلی ، 52 جلسه کمیته تخصصی و 557 نشست کارشناسی در 2 سال گذشته برگزار شد.

وی افزود: در کارگروه تسهیل و رفع موانع رونق تولید استان ، 2 هزار و 888 مصوبه برای 2 هزار و 731 پرونده متقاضیان مصوب شد که پرداخت تسهیلات و رفع مشکلات آنها موجب تثبیت 40 هزار شغل در استان شده است.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد تأکید کرد: با همکاری بیشتر بانک ها انشاء الله شاهد افزایش پرداخت تسهیلات مصوب به واحدهای تولیدی خواهیم بود تا علاوه بر رونق تولید ، اشتغال بیشتری در استان تثبیت شود.

علمدار یزدی در باره بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی نیز گفت: در این بخش که از سال 1396 آغاز شد،تاکنون شاهد 129 فقره ثبت نام هستیم که 16 فقره با 660 میلیارد ریال به بانک های عامل معرفی ولی مبلغی پرداختی نشده است.

وی در ادامه به طرح ایجاد توازن تامین زنجیره تولید فولاد و توسعه صنایع اولویت دار معدنی با پرهیز از خام فروشی در استان اشاره کرد و افزود: این طرح ها با پنج هزار و 950 میلیارد ریال سرمایه گذاری زمینه اشتغال 6 هزار و 288 شغل جدید را ایجاد خواهد کرد.

این مسئول ادامه داد: برای اتمام این طرحها 49 هزار میلیارد ریال دیگر تامین منابع مالی نیاز است که تا سال 1404خورشیدی نه تنها شاهد خام فروشی نخواهیم بود، بلکه یکی از کشورهای واردکننده سنگ آهن خواهیم بود.

وی در باره تکمیل هشت طرح سهم یزد از محل 50 طرح بزرگ تعریف شده ملی نیز گفت: برای اجرا و تکمیل این طرح ها که یک هزار و 241 فرصت شغل ایجاد خواهد شد، تاکنون 6 هزار میلیارد ریال هزینه و همین مبلغ نیز برای تکمیل طرح ها نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اضافه کرد: در هفت ماهه سال جاری 437 فقره معافیت مالیاتی به ارزش 164 میلیون دلار به گمرک برای واردات ماشین آلات داده شد که به طور متوسط روزانه برابر 2هزار و 930 میلیون ریال است ،همچنین برای سرمایه گذاری روزانه 50 میلیارد ریال در بخش های صنعتی و معدنی تخفیف داده می شود.

به گفته وی، ریاست میز توسعه صادرات کاشی و سرامیک و خیار سبز گلخانه ای به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت به سازمان صنعت استان یزد داده شد.

یزد دومین استان معدنی ، چهار مین استان صنعتی و هشتمین استان صادر کننده محصولات غیرنفتی کشور است.


آخرین اخبار آخرین اخبار