پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مسئول روابط عمومی آتش نشانی یزد خبر داد

7 کشته و زخمی در انفجار قهوه خانه غیرمجاز در یزد/ علت حادثه


مسوول روابط عمومی آتش نشانی یزد گفت: آتش سوزی شب گذشته قهوه خانه ای در بلوار پروفسور حسابی یزد تا کنون دو کشته و پنج زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش یزد امـــــــــــــروز؛ حمیدرضا عسکری نیا گفت: پنجشنبه شب در ساعت 22 و 55 دقیقه طی تماس تلفنی به مرکز پیام اتش نشانی یزد ، آتش سوزی قهوه خانه ای در طبقه تحتانی واقع در بلوار پروفسور حسابی جنب بانک صادرات اعلام شد.

وی ادامه داد: ماموران آتش نشانی یک دقیقه بعد در محل حضور یافتند و نسبت به خروج مصدومان و مهار آتش اقدام کردند و در نهایت 6 نفر مصدومین حادثه (5مرد و 1 زن) از محل خارج و به خاموشی آتش اقدام کردند.

وی ادامه داد: متاسفانه یکی از مصدومان این حادثه به علت شدت سوختگی در سر و صورت و استنشاق دود های سمی داغ و متعاقبا سوختگی ریه در حین انتقال به بیمارستان شاه ولی فوت شد و حال 4نفراز مصدومان که در آی سی یو تحت مراقبت شدید تنفسی هستند تا کنون وخیم گزارش شده است.

مسوول روابط عمومی آتش نشانی یزد، ضمن رد برخی شایعات مبنی بر جان باختن 10 نفر در این آتش سوزی، خاطرنشان کرد: از 6 نفر مصدوم تا کنون دو نفر کشته و حال سه نفر نیز وخیم و حال یک نفر دیگر رو به بهبودی گزارش شده است.

عسکری نیا، در مورد علل این آتش سوزی اظهار داشت: استفاده از گونی نخی برای دکوراسیون این محل که در زیر زمین یک واحد مسکونی بوده بر سرعت انتقال آتش افزوده و دلیل آتش سوزی نیز در دست بررسی است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا، با توجه به بررسی های به عمل آمده و مصاحبه های حضوری با شاهدین نجات یافته از حادثه علت این حادثه اتصالی در سیستم شبکه برق داخلی قهوه خانه و سرایت به گونی ها و کناف های تزئینی سقف که سریع الاشتعال می باشند ،بوده است و هرگونه انفجار ناشی از نشت گاز به شدت تکذیب شد.

سید عباس میرشمسی مدیر عامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه فعالیت اینگونه اماکن ، غیرمجاز و فاقد هرگونه مسائل ایمنی است و تعداد این ها نیز در شهر یزد هم کم نمی باشد به همشهریان توصیه نمود از مراجعه به چنین اماکنی جدا خودداری گردد تا شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم.

منابع مرجع: ایرنا و باشگاه خبرنگاران و روابط عمومی آتش نشانی یزد

 

تکمیلی/ یک منبع آگاه در تماس با خبرنگار یزد رسا آمار نهایی انفجار قهوه خانه غیرمجاز را  تا این لحظه 2 کشته و 5 زخمی اعلام کرد
آخرین اخبار آخرین اخبار