پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز استان یزد:

80 درصد استان تحت پوشش فرستنده‌های دیجیتال است/نقش مهم صداو سیما در ترویج لهجه بومی


مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز استان یزد با بیان اینکه امروز 45 روستای پرجمعیت تحت پوشش فرستنده‌های دیجیتال قرا می‌گیرند گفت: در حوزه زیرساخت‌های فنی 80 درصد از شهرها و بخش‌های مختلف استان تحت پوشش فرستنده‌های دیجیتال هستند.

به گزارش یزد امــــروز به نقل از یزد آوا، سید حسن آسایش  مدیر کل سابق صدا و سیمای مرکز استان یزد در مراسم تودیع خود و معارفه مدیر جدید صدا و سیمای یزد  با اشاره به سابقه‌ی طولانی خود در این عرصه گفت: من سخت کوشی را از یزدی‌‌ها آموختم و آنچه امروز شاهد آن هستیم نتیجه تلاش‌های همکارانم در صدا و سینمای یزد است.

وی با بیان اینکه امروز 45 روستای پرجمعیت استان تحت پوشش فرستنده‌های دیجیتال قرار می‌گیرند،  ادامه داد: در حوزه زیرساخت‌های فنی 80 درصد از شهرها و بخش‌های مختلف استان تحت پوشش فرستنده‌های دیجیتال هستند.

آسایش با کامل خواندن چرخه اتوماسیون صدا در استان گفت: تاکنون 30 درصد از اتوماسیون سیما تکمیل شده است و نحوه مخابره نیز به صورت دیجیتالی انجام می‌شود و در ظرف چند ثانیه خبر ار هر نقطه از استان  به تمام نقاط دیگر مخابره خواهد شد.

وی با اشاره به خریداری دو واحد سیار پرتال و تجهیزات آن گفت: این واحدهای سیار در عزاداراری‌ها کاربرد زیادی دارند .

مدیر کل سابق صدا و سیمای یزد  به تجهیز کامل استودیوی پخش، رینگ ارتباطاتی فیبر نوری 14 کیلومتری، احداث  6 هزار متر ساختمان اعم از کتابخانه رستوران انبار و چهار واحد ساختمان مسکونی و بهره‌برداری از آن‌ها اشاره داشت.

وی با بیان اینکه در این دوره سعی کردیم برنامه ریزی اساسی برای برنامه‎سازی‌ها داشته باشیم، طرح منظم موضوعات و طبقه‌بندی موارد اجتماعی در رسانه، بازخورد آن‌ها از طریق پیامک و نظرسنجی، بازنگری در شیوه ارزیابی برنامه‌های روتین صداو سیما با آنالیز کردن و بررسی نقاط ضعف و قوت انها با حضور همه عوامل برنامه را از جمله اقدامات در این حوزه بیان کرد.

آسایش ادامه داد: ما از کارشناسان خبره، مجرب و آشنا به رسانه در صداو سیما بهره گرفتیم چرا که به این نتیجه رسیدیم برای بهبود کیفیت برنامه و جذب مخاطب باید از کارشناسان طراز اول با بیان خوب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه لهجه بومی استان را در برنامه‌ها گسترش دادیم، گفت: در برنامه‌های صدا وسیما توجه جدی به لهجه بومی و آداب و رسوم فاخر مردم شد و با توجه به نقش مهم صداو سیما در ترویج لهجه بومی، لهجه پالایش شده  و فاخر یزدی که اصطلاحات به درستی بیان می‌شود ارائه شد.

مدیر کل سابق صدا و سیمای یزد از معرفی و ترویج معماری سنتی و بناهای تاریخی در لابه لای برنامه‌های صداو سیما، توجه به گزارش‌های خبری اقصی نقاط استان، پرداختن و توجه به امور خانواده و فرهنگ خاص کویر و توجه به مقوله سلامت و هشدارهای جدی در سلامت در برنامه‌های خانواده به عنوان عملکرد صدا و سیمای یزد نام برد.

وی همچنین در این راستا به توجه به قانون و قانون گرای در جامعه، توجه به معضلات و مشکلات جامعه و انعکاس آن‌ها، معرفی خبرگان، نخبگان و صاحبان حرف و بزرگان و اندیشمندان استان اشاره کرد.

آسایش با بیان اینکه در این مدت سعی در معرفی یزد به عنوان حسینیه ایران داشتیم، گفت: ترویج عزاداری و سینه‌زنی و حضور فعال در شبکه های سراسری که امسال با تأیید مقام معطم رهبری همراه بود، از مصداق‌های بارز این اقدام است.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار