پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد:

82 درصد از هنرجویان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند


حبیب الله کارگر اظهار داشت: حدود 82 درصد از افرادی که برای ارتقا سطح کیفی به آموزشگاه های فنی وحرفه ای مراجعه می کنند و متقاضی و جویای کار هستند وارد بازار کار می شوند.

به گزارش یزدرسا  مدیر کل فنی و حرفه ای استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدهنر، گفت: اداره فنی و حرفه ای به عنوان متولی آموزش های غیر رسمی در استان درجهت اشاعه فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد بستر اشتغال و توانمند سازی نیروی کار و همچنین ارتقای مهارت های بخش شاغلین، در عرصه آموزش داوطلبان و جویندگان کار قدم گذاشته است.

حبیب الله کارگر در ادامه به چگونگی آموزش و تعداد افراد افرادی که سالانه از آموزش های فنی و حرفه ای استفاده می کنند اشاره کرد و افزود: سالانه چیزی در حدود 25هزار نفر از آموزش های دولتی و چیزی حدود 20هزار نفر از آموزش های خصوصی استفاده می کنند که 20 درصد از این افراد بطور مستقیم جذب بازار کار می شوند.

وی ادامه داد: در سازمان فنی و حرفه ای دو نوع آموزش را داریم که برخی از این آموزش ها منجر به اشتغال و دیگری باعث ارتقا و تکمیل مهارت می شود که حدود 82 درصد از افرادی که برای ارتقا سطح کیفی به آموزشگاه های فنی وحرفه ای مراجعه می کنند و متقاضی و جویای کار هستند وارد بازار کار می شوند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان با اشاره به بخش های آموزشی این سازمان اظهار داشت: سازمان فنی و حرفه ای آموزش های متنوعی از جمله آموزش روستائیان وعشایر،  آموزش صنایع، آموزش دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، آموزش زندان، آموزش پادگان و... را بطور رایگان در اختیار متقاضیان قرار داده است.

کارگر در خصوص دلایل آموزش به زندانیان گفت: ما در حوزه های بسیار زیاد ومتنوعی کار آموزش را ادامه می دهیم که یکی از آنها آموزش به زندانی هایی است به هر علتی در زندان هستند و این کار به این علت صورت می گیرد که چون این افراد بعد از رهایی از زندان و عدم اعتماد و توجه مردم به آنها ممکن است دوباره دچار آسیب اجتماعی شوند، ما برای اینکه این آسیب را کم کنیم و از بین ببریم خواستیم محیطی را فراهم کنیم تا آنها بتوانند مجددا به جامعه بازگردند و هنر خود را برای جامعه ارائه دهند.

وی تصریح کرد: چیزی حدود 40حرفه ی آموزشی در زندان ارائه می شود و در ضمن یکی از مجهزترین کارگاه های آموزشی زندان کشور را در استان یزد دارا هستیم که سالانه حدود 2هزار نفر از این آموزش ها در زندان استفاده می کنند.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان در ادامه خاطر نشان کرد: با تعاملی که بین سازمان فنی و حرفه ای و زندان ها صورت گرفته، کسانی از کلاس های آموزشی استفاده می کنند می توانند از مزیت هایی همچون مرخصی، ارتقا، بخشش و عفو بهره مند خواهند شد.

کارگر در پایان افزود: توانمند سازی، اشتغال مجدد و بازگشت زندانیانی به جامعه از دیگر مباحثی است که سازمان فنی و حرفه ای بطور جدی آن را دنبال می کند زیرا شاید فردی نتوانسته شغلی را انتخاب و یا توانایی خود را در یابد و سازمان با یاد دهی و آموزش های متعدد فرد را در زمینه انتخاب شغل آینده خود یاری می دهد.

انتهای پیام/ ع ب


آخرین اخبار آخرین اخبار