پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد:

87 درصد متقاضیان یزدی موفق به دریافت وام ازدواج شدند


امامی گفت: از ابتدای سال تا پایان دی ماه، از مجموع ۱۲ هزار و ۸۲۴ متقاضی وام ازدواج در استان یزد، ۸۷ درصد آنها وام ازدواج را دریافت کردند.

به گزارش یزد امروز، چند سالی است که برای حمایت از جوانان در امر خطیر ازدواج و تشکیل زندگی تسهیلاتی قرض‌ الحسنه با کارمزد ۴ درصدی در نظر گرفته شده است تا زوجین بتوانند از این طریق بخشی از نیازهای خود را تامین کنند و گره ای از مشکلاتشان حل شود.

مبلغ پرداختی وام ازدواج همیشه ثابت نبوده است و در طول زمان تغییر کرده است. این مبلغ تا سه ماه ابتدایی سال ۱۳۹۵ حدود سه میلیون تومان بود ولی در بودجه سال ۱۳۹۵ با پیشنهاد مجلس مبلغ وام ازدواج سه برابر افزایش یافت  و به ۱۰ میلیون تومان رسید و دوره بازپرداخت آن از سه به چهار سال افزایش یافت. 

پراخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج به هر یک از زوجین در سال ۹۶ نیز ادامه داشت اما در بودجه سال ۱۳۹۷ مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ همراه بوده و به میزان ۱۵ میلیون تومان و با دوره بازپرداخت ۵ ساله تعیین شد ولی کارمزد دریافتی بانک‌ها همچنان چهار درصد باقی ماند.

وام ازدواج جوانان در سال ۹۸ از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین (در مجموع ۶۰ میلیون تومان) افزایش یافته و با دوره بازپرداخت ۵ ساله (اقساط ۶۰ ماهه) تعیین شد و برای سال ۹۹ نیز وام ازدواج از ۳۰ میلیون به ۵۰ میلیون برای هر یک از زوجین (در مجموع ۱۰۰ میلیون) و با دوره بازپرداخت ۷ ساله رسید.

اعظم السادات امامی معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، از مجموع ۱۲ هزار و ۸۲۴ متقاضی وام ازدواج در استان یزد، ۱۱ هزار و ۲۱۸ نفر معادل ۸۷ درصد متقاضیان وام ازدواج را از بانک‌های عامل دریافت کردند.

وی ادامه داد: در همین مدت زمان یک هزار و ۶۰۶ متقاضی معادل ۱۳ درصد از مجموع متقاضیان وام ازدواج در استان یزد، در صف انتظار دریافت وام ازدواج قرار دارند.

امامی گفت: از ابتدای سال تا پایان دی ماه سال جاری، در مجموع مبلغ پنج میلیون و ۹۴۹ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال به ۱۲ هزار و ۸۲۴ متقاضی دریافت کننده وام ازدواج در استان از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار