پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر کل ثبت احوال استان یزد خبر داد

90 درصد یزدی ها متقاضی کارت هوشمند ملی


محمدعلی مکرمی از تقاضای 90 درصد یزدی ها برای دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد.

محمدعلی مکرمی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ از ثبت نام 91 درصد از ایرانیان جهت دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد و گفت: کل مشمولین کشور  62 میلیون و 891 هزار و 392 نفر هستند که تا پایان خرداد ماه جاری 57 میلیون و368 هزارو 635 نفراز ایرانیان واجد شرایط (افراد بالای ۱۵ سال تمام) تکمیل ثبت نام کرده اند.

مدیر کل ثبت احوال استان یزد افزود: در استان یزد نیز کل مشمولین بالای 15 سال استان 842 هزار و 752 نفر هستند که  از ابتدای شروع طرح (سال 91 ) تا پایان خردادماه امسال تعداد 752 هزار و 655 نفر تکمیل ثبت نام کرده اند که معادل 90 درصد است البته تعداد زیادی از این افراد کارت هوشمند ملی خود را تحویل گرفته اند .

این مقام مسئول کمبود مواد برای تولید بدنه‌ کارت ملی و تراشه را از علل اصلی تأخیر طولانی مدت در دریافت کارت‌های ملی هوشمند دانست و ابراز داشت: قبلا بدنه کارت‌های ملی هوشمند از خارج وارد می‌شد ولی به دلیل اعمال تحریم‌ها این روند متوقف شد، اما از سال گذشته به سمت تولید داخلی این کارت‌ها رفتیم  و در حال حاضر تراشه کارت هوشمند ملی از خارج از کشور تامین می شود، اما بدنه کارت تولید داخل بوده که در تعهد چاپخانه دولتی است .

وی اضافه کرد: چنانچه چاپخانه دولتی که مسئول تولید بدنه کارت هوشمند ملی است به تعهداتش در زمینه تولید بدنه این کارت عمل کند، سازمان ثبت احوال با توجه به اینکه ظرفیت صدور ماهانه دو و نیم میلیون کارت در ماه را دارد،  طی ۶ ماه می‌تواند برای همه افرادی که در نوبت گرفتن کارت هستند، کارت را صادر و تحویل نماید.

مدیر کل ثبت احوال استان در خصوص کیفیت کارت های هوشمند تولید داخل هم گفت: در تولید بدنه کارت هوشمند داخلی رعایت کامل کیفیت و همچنین بررسی مسائل فنی و امنیتی کارت تولید انجام شده  واین کارت مشابه نمونه خارجی و تمام نکات ایمنی و فنی در تولید آن رعایت شده است.

انتهای پیام/ح
 


آخرین اخبار آخرین اخبار