شناسه : 36266729
رییس مجمع عالی بسیج استان قم:

«عمامه‌های منحرف»؛ حربه جدید دشمن برای ناکارآمد جلوه دادن نظام دینی/هر کجا به حرف رهبری عمل کردیم شاهد موفقیت هستیم


استاد برجسته حوزه و دانشگاه گفت: در شورای روابط خارجی آمریکا می‌گویند ما اشتباه کردیم که در این چند دهه گذشته پول‌هایمان را در دانشگاه‌های تهران خرج کردیم باید پول‌هایمان را در قم خرج می‌کردیم.

حجت‌الاسلام محمد خواجوی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: حدود 10 سال قبل رهبر انقلاب بحثی را مطرح کردند تحت عنوان آغاز دهه چهارم انقلاب که آن دهه چهارم هم تمام شد و الان وارد دهه پنجم شدیم و همانجا بود که ایشان فرمودند ما در آستانه یک پیچ تاریخی هستیم؛ خب بخشی‌اش را دیدیم و تحولات جدید منطقه و دنیا آنقدر با سرعت در این چند سال اتفاق افتاد که برخی‌ها -چه در داخل و چه در خارج- از این تحولات جا ماندند و نتوانستند خودشان را تطبیق بدهند و باز هم ادامه دارد و متأسفانه قطعا در سطوح مختلف شاهد ریزش‌هایی خواهیم بود و ان‌شاالله و خوشبختانه شاهد رویش‌هایی نیز خواهیم بود.

ده سال قبل کسی فکرش را هم نمی‌کرد که جریان مدافعان حرم ایجاد شود

رییس مجمع عالی بسیج استان قم افزود: ده سال قبل کسی فکر نمی‌کرد جریانی ایجاد شود به نام مدافعان حرم و به دنیا نشان بدهند که ما تنها انقلابی هستیم که بعد از چهل سال دوباره نسلی پیدا شده‌اند که خیلی محکم‌تر حاضرند با ارزش‌ترین چیز یعنی جان‌شان را بیاورند برای آرمان‌های درجه یک انقلاب اعطا کنند. در حدی هم نشاط در این جانفشانی از خودشان نشان دادند که رهبر انقلاب فرمودند این‌ها اجر دو شهید دارند چرا که اولا در بلاد غریب به شهادت رسیدند، ثانیا اکثر شهدای دفاع مقدس مجرد بودند و به تعبیر رهبر انقلاب آن‌ها هنوز چرب و شیرین دنیا را نچشیده بودند، اما این‌ها اکثرا متأهل بودند و جمع قابل‌توجهی‌شان چندتا فرزند داشتند و چرب و شیرین دنیا را چشیده بودند؛ به همین جهت خیلی خودسازی این‌ها درجه یک است که همه این‌ها را رها می‌کنند و می‌روند و شهید می‌شوند.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: خب ما خیلی فیلم‌های شهدای دفاع مقدس را نداریم اما فیلم‌های این شهدای مدافع حرم را که می‌بینیم شاهدیم که با چه نشاطی با چه خودسازی می‌روند؛ لذا دشمن کامل خودش را شکست خورده دید، تعابیر رهبر انقلاب را ببینید که ایشان فرمودند لیبرالیسم فرهنگی شکست خورد، چرا که خودشان می‌گویند ما میلیاردها دلار در این سال‌ها هزینه کردیم که نرم‌افزار این انقلاب زمین‌گیر شود اما هنوز دارد خروجی‌هایی می‌دهد، با نشاط می‌روند 2500 کیلومتر آن طرف‌تر شهید می‌شوند، پدیده‌ای است واقعا؛ ما برخی مواقع چشم‌مان را می‌بندیم و نوک دماغمان را می‌بینیم، روایت داریم واقعا خدا خیلی وقت‌ها از تنگ نظری به آدم رحم کند.

خواجوی تأکید کرد: کسی فکرش را نمی‌کرد دوباره چنین چیزهایی باشد و به دنیا معرفی کنیم و نشان بدهیم اما انقلاب دارد نشان می‌دهد، نفس امام و شاگرد عظیم‌الشانش رهبر انقلاب دارد غوغا می‌کند. به سرعت در شش سال داعش پیدا شد منطقه و دنیا را به هم ریخت، اتفاقاتی افتاد عده‌ای گوی سبقت را ربودند و رفتند جانفشانی کردند و تمام شد و پرونده تقریبا بسته است.

باید ببینیم در پیچ تاریخی بعدی ما کجای کار قرار داریم

وی تصریح کرد: حال پیچ بعدی چیست و من و شما کجای این پیچ‌ها هستیم؟ آیا ما جز پیاده‌شوندگانیم یا جز کسانی که سر جایمان می‌ایستیم؟ آیا ما جز ریزش‌هاییم یا جز رویش‌هاییم؟ آیا همچنان خودی می‌مانیم یا خدای ناکرده در جبهه غیرخودی‌ها باید ما را پیدا کنند؟ این‌ها جای بررسی دارد.

این کارشناس فرهنگی عنوان کرد: شش سال قبل، 20تا کشور جمع شدند در منطقه گفتند اسد باید برود، یک نفر فقط صحبت کرد و گفت غلط کردید اسد هیچ‌جا نمی‌رود، شش سال گذشت. برنامه‌شان این بود که با فروپاشی نظام سوریه و عراق، جنگ را به داخل ایران بکشانند.

خواجوی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب برای خنثی کردن توطئه دشمنان در عراق، دستور تشکیل بسیج را در آن کشور دادند. بعد از این ماجرا بود که بچه‌های بدر بسیج را در عراق به راه انداختند و صحنه کلا تغییر کرد. خروجی بعد از شش سال این بود که ترامپ آمد سخنرانی کرد و گفت 7 تریلیون دلار در عراق و سوریه خرج کردیم برای ما حاصلش فقط دود و شن بود.

رییس مجمع عالی بسیج استان قم بیان کرد: شاهد بودیم که کم کم کشورهای عربی شروع کردند سفارت‌خانه‌هایشان را در دمشق افتتاح کردند. یعنی کل پروژه با شکست همراه شد. رئیس‌جمهور ترکیه به ایران آمد و از رهبر انقلاب به خاطر موضع شش سال قبلش در قبال سوریه عذرخواهی کرد.

دشمنان به این نتیجه رسیدند که برای ضربه به انقلاب باید روی قم سرمایه‌گذاری کنند

استاد برجسته حوزه و دانشگاه یادآور شد: وقتی همه نقشه‌های آمریکا شکست خورد آن‌ها به احمق‌های داخلی رجوع کردند. در شورای روابط خارجی آمریکا مطرح می‌کنند و می‌گویند ما اشتباه کردیم که در این چند دهه گذشته پول‌هایمان را در دانشگاه‌های تهران خرج کردیم باید پول‌هایمان را در قم خرج می‌کردیم. آن‌ها تصمیم گرفتند به تعبیر رهبر انقلاب آنتی‌تز انقلاب را از شهری که مرکز و مادر انقلاب است هدایت کنند. مارهای خوش خط و خال حوزه -همان‌هایی که امام تذکر می‌دادند- دارند با آن‌ها همکاری می‌کنند، یک دفعه برخی مرجع شدند و در لحظه رساله بیرون دادند.

خواجوی اضافه کرد: سفارت انگلیس در سه-چهار ماه گذشته حداقل دوبار با برخی آقایان در قم دیدار داشته است، در حال حاضر یکی از کارهای اصلی سفارت انگلیس تمرکز روی قم است. برگشتند دوباره داخل چرا به دلیل اینکه در طول این 14 قرن ما هیچ‌وقت در رویایی با دشمن بیرونی شکست نخوردیم، همیشه آنجایی که از دشمن خوردیم نفاق داخلی بود؛ همان دست‌های خائن که رهبر انقلاب هم اشاره کردند، به قول شهید مطهری معضل پیش روی ما تا عصر ظهور معضل نفاق است که در لباس‌های مختلف هستند.

وی تأکید کرد: اینجاست که کار ما پیچیده می‌شود، رهبر انقلاب فرمودند امروز در رأس نیازهای نظام نیاز تبیینی و روشنگری است چرا به خاطر نفاق. بعد فرمودند «روشنگری یعنی دست از کلی‌گویی برداشتن و در این جهت به شما لگد می‌زنند، از بعضی امتیازات محروم می‌شوید، از بعضی جاها شما را بیرون می‌کنند، اما من از شما خواهش می‌کنم یک عده‌تان این کار را بکنید.»

این کارشناس سیاسی مذهبی اظهار داشت: ما الان منبری معروف تلویزیونی داریم که ماه محرم 20 هزار نفر پای منبرش می‌نشینند، می‌گوییم حاج آقا این حرف آقا را شنیده‌اید؟ می‌گوید بله روشنگری، جهاد روشنگری؛ می‌گوییم حاج آقا این همه مخاطب دارید کی می‌خواهید ان‌شاالله بالای منبر شروع کنید، می‌گوید این کارها هزینه دارد و من هم مرد هزینه دادن نیستم، به همین راحتی!

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دشمن ناکارآمد جلوه دادن نظام دینی و رهبری ولایت فقیه است

خواجوی بیان کرد: الان یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که دارند پیگیری می‌کنند پروژه ناکارآمد جلوه دادن نظام دینی و رهبری ولایت فقیه است؛ اجزای این پروژه این است که پست‌های اجرایی و فرهنگی باید اشغال شود، بعد با فنون اجرا کارها رها رشود، نارضایتی مردمی ایجاد شود، بعد با سیستم جنگ روانی و ابزارهای رسانه‌ای فلش اشکالات را به سمت رهبری سوق دهند و اینگونه القا کنند که چرا رهبری کاری نمی‌کند. زمان رأی‌گیری برای رأی گرفتن مردم دست به هر کاری می‌زنند اما موقع مسئولیت و جواب دادن فلش را به سمت رهبری سوق می‌دهند. شما اگر کاره‌ای نیستی بیخود در انتخابات شرکت کردی، وقتی رأی مردم را می‌گیرید مرد باشید و پای جواب دادنش هم بایسیتد.

وی با اشاره به سفر روئسای جمهوری خارجی به ایران و اذعان آن‌ها به درایت رهبر انقلاب، افزود: پوتین در سفر اخیرش به تهران خطاب به رهبر انقلاب گفت: من بار قبلی که محضر شما آمدم همه آن سؤال‌های که پرسیدم و مشورت‌هایی که به من دادید را رفتم اجرایی کردم سودش را هم بردم از شما متشکرم. رئیس‌جمهور ترکمنستان به آقا گفت: من دفعه قبل که آمدم مشورت‌هایی که دادید رفتم در کشورم برای آن کارگروه تخصصی درست کردم، همه را انجام دادیم و سودش را هم بردیم از شما متشکرم.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: در متن گام دوم رهبر انقلاب فرمودند: باید کارآزموده و پُرانگیزه از انقلاب خود حراست کنید و آن را هرچه بیشتر به آرمان بزرگش که ایجاد تمدّن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) است، نزدیک کنید. این می‌شود هدف درجه یک. امام در صحیفه می فرمایند: هرکس در جمهوری اسلامی پستی را اشغال کند و دارد خوب هم خدمت می‌کند اما در ذهنش آماده‌سازی برای ظهور نیست، پستی که اشغال کرده حرام است و حقوقی هم که می‌گیرد حرام است. یعنی ریل رهبری تمدن‌سازی است.

خواجوی اضافه کرد: اینجا یک سهم‌بندی باید بکنیم؛ آقا فرمودند دولت که می‌گویم منظورم فقط قوه مجریه نیست، مثلثی است از قوه مجریه، مقننه و قضائیه. الان طبق قانون اساسی قوه قضائیه به عهده رهبری است و دو قوه دیگر به عهده مردم است. الان رهبر انقلاب گام دوم را دادند برای تحول، این سهم ایشان؛ قانون اساسی می‌گوید وظیفه اول رهبری سیاست‌گذاری و راهبردنگاری کلان است.

این کارشناس فرهنگی ادامه داد: شما ببینید ایشان از اقتصاد و فرهنگ و سیاست و امنیت تا محیط زیست کتبا نوشته‌اند، امضا کرده‌اند و تحویل دولت داده‌اند. یعنی سهم خودشان را انجام داده‌اند، قبلا سند چشم انداز 20 ساله ارائه داده بودند، الان هم که بیانیه گام دوم را برای چهل سال آینده انقلاب ارائه کردند، یعنی آنی که سهم رهبری است -ضمن کارهایی دیگری که دارند- ایشان دارند انجام می‌دهند.

هر کجا به حرف رهبری عمل کردیم شاهد موفقیت در آنجا بودیم

خواجوی تأکید کرد: در حال حاضر نزدیک به 150 مورد است که ایران در آن‌ها یا جز کشور اول یا 5 کشور اول یا 10 کشور اول در دنیا است، اگر بروید بررسی کنید می‌بینید که تک تک این‌ها جاهایی است که به حرف رهبری گوش داده‌ایم، هر جا گوش ندادیم مثل اقتصاد به جایی نرسیدم؛ این در حالی است که ایشان در اقتصاد نه تنها راهبردنگاری کرده‌اند که حتی تاکتیک و تکنیکش را هم داده‌اند.

رییس مجمع عالی بسیج استان قم به به ناکارآمدی‌های دولت فعلی اشاره کرد و اظهار داشت: خب این دولتی است که ما انتخاب کردیم که وزیر راهش بعد از شش سال که هیچ اقدامی انجام نداد در نامه استعفایش می‌نویسد افتخار می‌کنم که هیچ مسکن مهری نساختم و مجلسی را هم که ما انتخاب کردیم، 165 نماینده‌اش از چنین وزیری تقدیر می‌کنند.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه ادامه داد: اما آن‌هایی که به رهبری مربوط بود، آرام کردن منطقه با ایشان بود چون نیروهای مسلح تحت نظر ایشان است. ما الان از نظر نظامی به قدری پیشرفته هستیم که به 50 کشور دنیا داریم سلاح صادر می‌کنیم مایی که سیم خاردار به‌مان نمی‌دادند، اقتدار را ببینید. یکی از تحلیلگران صهیونیستی می‌گفت ایران لازم نیست اصلا از آن چندهزار نقطه‌ای که موشک کاشته کاری کند، فقط از آبادان خرمشهر شلیک کند سعودی و اسرائیل با همدیگر کمتر از 8 دقیقه نابود می‌شوند. این‌ها با مدیریت رهبری انجام شده است.

خواجوی خاطرنشان کرد: مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی می‌گوید در دهه هفتاد زمان دولت تکنوکرات سازندگی طرحم را بردم پیش مسئولین دولت آن‌ها گفتند ما کاری به این چیزها نداریم هرچه بخواهیم از خارج وارد می‌کنیم؛ رفتیم خدمت رهبر انقلاب ایشان گفتند برو انجام بده پولش را من می‌دهم، بعد ایشان می‌گوید بنیاد رویان مدیون هیچ دولتی نیست فقط مدیون رهبر انقلاب است، ایشان بودند که قاطعانه حمایت کردند. قدرت موشکی ما همه‌اش با حمایت رهبری بوده است، غنی‌سازی 20 درصد با حمایت ایشان بود، بنیاد ملی نخبگان را ایشان ایجاد کردند، رهبر انقلاب بودند که دستور دادند برای ریاست جمهوری معاونت علمی ایجاد شود.

وی گفت: رهبر انقلاب بیانیه گام دوم را صادر کردند و در همین راستا رئیس قوه قضائیه که مروبط به ایشان بود را زودتر از موعد تغییر دادند. در مرحله بعد نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها را دارند تغییر می‌دهند و جوانگرایی می‌کنند. در انتصاب‌ها جوانگرایی می‌کنند، رئیس سازمان تبلیعات را که منصوب کردند یک دهه شصتی است، رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها یک دهه پنجاهی است و حالا نوبت ماست.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :