شناسه : 38824714
امام جمعه یزد:

اتحاد ملی زیر پرچم ولایت محقق می‌شود/ روضه‌های ایام فاطمیه تعطیل نشود


آیت‌الله ناصری گفت: اتحاد ملی زیر پرچم ولایت محقق می شود بنابراین ولایت نباید تضعیف شود و باید مراقب باشیم تا مرعوب فضای مجازی و تحریف‌های دشمن نشویم.

به گزارش یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یزد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید سردار سلیمانی با بیان اینکه او یکی از بندگان مخلص خدا و از یاران مخلص امام زمان(عج)  گفت: توصیه‌های معظم له در این دیدار مبنی بر قوی شدن در همه زمینه‌ها، حفظ اتحاد ملی، اعتماد نکردن به دشمن و خنثی سازی تحریم‌ها به جای رفع آنها، بسیار ارزشمند است که باید به آن توجه ویژه داشت.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم ملت ما آزاد و مستقل باشد و مستعمره اجانب نباشیم و در دنیا اعتبار داشته باشیم باید خود را در همه زمینه‌ها قوی کنیم، باید خودمان ابزار نظامی و دفاعی مورد نیاز را تولید کنیم که در این زمینه پیشرفت‌های خوبی داشتیم و در حال حرکت به این سو هستیم.

امام جمعه یزد عنوان کرد: با پیشرفت‌های چشمگیری که در زمینه نظامی و دفاعی داشتیم دشمن به این باور رسیده است که هر حرکت نظامی علیه ایران برای گران تمام شده و بسیار خسارت‌آور است و اگر در این زمینه اقدامی کند دیگر بیرون آمدن از آن برای او آسان نیست.

ناصری افزود: ملت ایران قدرتمند است و خود را متصل به خدا می‌داند و با این تفکر است که خدا نیز ملت ایران را در راه پیشرفت ثابت قدم نگه می‌دارد و این از باورهای امام(ره) بود و مردم نیز به این باور رسیده‌اند که باید با اتکا به خداوند به تولید و تحول در علم و تولید در همه زمینه‌های نظامی، صنعتی، علمی، پزشکی و ... قدم گذاشت و قدرتمند شد همانطوری که الان و با این شرایط موجود نیز ایران با وجود دشمنی‌های امریکا به تولید واکسن کرونا پرداخته است.

وی گفت: باید روش و سبک آموزش در آموزش و پرورش نیز تغییر یابد و آموزش‌ فرزندان به سمت تحول، نوآوری و پیشرفت برود، و تحول بزرگی در تفکر، علم، سیاست، بصیرت و ... به وجود آید، هم اکنون عصر نرم افزار و فناوری اطلاعات و ارتباطات است و باید ایران در این زمینه‌ها خود را قدرتمند و به جهانیان ثابت کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد نباید دل به امریکا بست و منتظر بیگانگان ماند، تصریح کرد: باید اتحاد و یکپارچگی ملی خود را حفظ کنیم و زیر چتر ولایت حرکت کنیم، ولی فقیه ما انسانی شجاع، مدبر و تیزهوش است که بیش از 30 سال با تدبیر خود همه توطئه‌های دشمنان را در اتفاقات و حوادث خنثی کرده است و هیچ گاه نباید ولایت را تضعیف کرده و از زیر چتر آن خارج شد.

ناصری  با بیان اینکه باید مراقب باشیم تا مرعوب فضای مجازی و تحریف‌های دشمن نشویم، به حماسه 9 دی ماه اشاره کرد و ادامه داد: 9 دی نماد بصیرت ملت ایران بود، دشمنان در سال 88 با فتنه‌ و توطئه‌های خود به دنبال براندازی نظام بودند ولی با پشتیبانی مردم از ولایت‌فقیه و ولایتمداری و بصیرت بالایی که داشتند و مدیریت صحیح مقام معظم رهبری همه این فتنه‌ها و توطئه‌ها خنثی شد و دشمنان را سر جای خود نشاند.

وی در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه گفت: نباید عزاداری را تعطیل کرد مراسم عزاداری و روضه خوانی را در ایام فاطمیه باید با رعایت شرایط و در فضای باز و با جمعیت هر چند اندک داشته باشیم و روضه‌ها به صورت خانوادگی برگزار شود، همچنین برای برگزاری مراسم می‌توان از فضای بزرگ مساجد و با رعایت پروتکل‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.