شناسه : 38914564
به دنبال مخالفت مردم فراغه به ورود صنعت به این دهستان؛

استاندار یزد: در صورت آلاینده بودن صنعت قطعاً اجازه ایجاد آن را نخواهیم داد


استاندار یزد در رابطه با موضوع ایجاد یک واحد صنعتی در دهستان فراغه، اظهار کرد: اگر این صنعت از نظر آلاینده‌های زیست‌محیطی مشکل داشته باشد، قطعاً اجازه ایجاد آن را نخواهیم داد.

به گزارش یزدرسا، محمدعلی طالبی گفت: این اطمینان را به مردم فراغه می‌دهم که اجرای هر طرح صنعتی در منطقه فراغه با ملاحظات زیست‌محیطی صورت خواهد گرفت و هیچ طرحی بدون اخذ مجوزهای قانونی انجام نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این طرح صرفاً صنعتی نبوده و یک طرح ویژه صنعتی گردشگری و کشاورزی است که در حال حاضر مقرر شده است که ملاحظات مختلف در بحث مجوزها و در حوزه محیط‌زیست صورت گیرد و مطابق با این ملاحظات نگرانی‌های مردم مرتفع خواهد شد.

طالبی تأکید کرد: اگر آلاینده بودن این طرح از سوی سازمان محیط‌زیست که مرجع رسمی اظهارنظر در این زمینه است، تأیید شود قطعاً اجازه ایجاد آن را نخواهیم داد.

یادآور می‌شود؛ مردم دهستان فراغه به دلایل مختلف از جمله پرآبخواه بودن، تأثیر منفی بر سفره‌های آب زیرزمینی، مشکلات زیست‌محیطی و آلاینده‌ها و نابودی کشاورزی، نسبت به ایجاد مجتمع صنعتی از سوی یک سرمایه‌گذار غیر بومی ابراز نگرانی کرده و خواستار توقف این طرح هستند.

انتهای پیام/

ایسنا
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.