شناسه : 37843042
فرمانده سپاه الغدیر یزد خبر داد:


پورشمسی گفت: از امروز اولین مرحله از رزمایش کمک مومنانه با تدارک 9980 بسته معیشتی در استان یزد آغاز می شود.

به گزارش یزد رسا؛ سرهنگ رضا پورشمسی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد عصر امروز در مراسم آغاز رزمایش کمک مومنانه در استان یزد عنوان کرد:  آزمون کرونا چهار تفاوت اساسی تمدن اسلامی با تمدن غربی را برای همگان آشکارتر کرد. 
وی با اشاره به اهمیت نعمت ولایت گفت: ولایت اولین نکته در تمدن های اسلامی است که در همه مواقع از جمله در بحث مبارزه با کرونا این محوریت به وضوح مشخص می شود. 
وی ادامه داد: دومین تفاوت حکومت اسلامی با حکومت های غربی توجه به عدالت است. لذا وقتی به مبحث توسعه  نگاه می کنیم می بینم غرب به تعبیر شهید آوینی بیشتر به دنبال تکاثر است.
پورشمسی اظهار داشت: هرآنچه بر اساس تفکر مادی یک انسان اتفاق می افتد مایه خسران و عبرت است نه افتخار ، آنچه امروز در تمدن غربی دنبال می شود هم تبدیل به  عبرتی برای همه بشریت شده است. به همین دلیل در ماجرای اخیر دیدیم تمدن هایی که داعیه دار بودند  با شیوع کرونا چگونه فرو ریختند. 
فرمانده سپاه الغدیر عنوان کرد: سومین تفاوت این دو تفکر و تمدن نوع نگاه به استضعاف است. تمدن غرب برای این افراد از لفظ قشر آسیب پذیر استفاده می کنند که چون خودشان تلاش نکرده اند آسیب پذیر هستند. اما ما به آنها به چشم افرادی نگاه می کنیم که به گردن ما حق دارند و باید برای رفع محرومیت آنان تلاش کنیم.
وی تاکید کرد: چهارمین تفاوت ما این است که در تمدن های غربی یک نگاه ویژه ای  به قدرت های جهانی می شود ولی در حکومت ما به این ها به چشم استکبار جهانی نگاه می شود. زیرا کسی چاره ای جز نرمش در مقابل قدرت های جهانی ندارد اما وقتی آنها را استکبار جهانی بدانیم طبق تعالیم دین اسلام مبارزه با استکبار  و دشمنان دین خدا را هم جز وظایف خود می دانیم.
پورشمسی اظهار داشت: براساس این مبانی فوق العاده امروز شاهد چنین همدلی و تلاشی در کشور برای مقابله با کرونا هستیم. 
وی گفت: همه اقشار مردم، مسئولین، بسیجیان، دلسوزان، خیران و بازاریان از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا حرکت جهادی خود برای مقابله با این ویروس منحوس را آغاز کردند و کمک به مردم آسیب دیده را در پیش گرفتند.
فرمانده سپاه الغدیر یزد اعلام کرد: بعد از فرمایشات رهبر معظم  انقلاب در  نیمه شعبان قرارگاه مواسات در استان یزد با پیگیری  آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه و همت خیرین و دستگاه ها و دلسوزان شکل گرفت.
وی اظهار داشت: امروز اولین مرحله  از رزمایش کمک مومنانه با تدارک 9980 بسته معیشتی در استان یزد آغاز شده و انشالله قرار است این کمک ها در مساجد استان توزیع شده و به دست مردم نیازمند برسد.
پورشمسی همچنین اعلام کرد: انشاالله مرحله دوم این رزمایش در نیمه ماه مبارک رمضان و مرحله سوم در آستانه عید سعید فطر برگزار خواهد شد.
وی در پایان گفت: بر خود لازم میدانم از استاندار محترم یزد، ائمه جمعه و جماعات، فرمانداران، صدا و سیما، کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان دبیر قرارگاه و همه ارگان ها و نهادهایی که در این برنامه ما را یاری کرده اند تشکر ویژه ای داشته باشم.
 آدرس کوتاه :