شناسه : 38230790
عضو شورای شهر یزد اعلام کرد

آمادگی شورای شهر جهت همکاری با هیئآت مذهبی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم


عضو شورای شهر یزد از آمادگی این شورا جهت همکاری با هیئآت مذهبی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم محرم امسال خبر داد.

سید محسن ابوترابی عضو شورای شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: شورای شهر و شهرداری یزد هر سال در ایام محرم و صفر و دیگر مناسبت‌های مذهبی با افتخار با هیئآت و مجموعه‌های مربوطه همکاری می‌کنند.

وی افزود: یقینا عزاداری امام حسین علیه‌السلام خاموش شدنی نیست و هر چه زمان می‌گذارد این شور حسینی بیشتر می‌شود و تا قیام قیامت نیز ادامه خواهد داشت.

عضو شورای شهر یزد اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا باید در برگزاری مراسم محرم نسبت به رعایت حداکثری و کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و توصیه‌های ستاد کرونا توجه داشته باشیم.

ابوترابی خاطرنشان کرد: هیئآت مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی اگر در زمینه برگزاری مراسم عزاداری محرم و جهت رعایت هرچه بهتر دستورالعمل‌های بهداشتی، درخواستی از شورای شهر داشته باشند به هر میزان که ممکن باشد همکاری خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: حسینه‌هایی با محیط باز در یزد زیاد است که می‌توان مراسم‌ها را در آن‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار کرد، با این وجود اگر از سوی هیئآت مذهبی و سازمان تبلیغات جهت در اختیار قرار دادن فضاهای باز از شورای شهر درخواستی شود در حد توان به آن‌ها کمک خواهیم کرد.

عضو شوری شهر یزد تأکید کرد: همچنین شورای شهر و شهرداری در زمینه فضاسازی معابر و فضای عمومی شهر برای ایام محرم اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.