شناسه : 32326271


اولین کارخانه فرآوری قراضه با حمایت شرکت فولاد آلیاژی ایران در شهرستان اشکذر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش یزد رسا، «محمدعلی شاه‌حسینی» در حاشیه افتتاح کارخانه فرآوری قراضه با اشاره به مباحث زیست‌محیطی اظهار کرد: این کارخانه برای اولین بار با ظرفیت 300 هزار تن در استان یزد راه‌اندازی شده است.

وی بهبود شاخص‌های زیست ‌محیطی واحدهای فولادی، کاهش مصرف انرژی شرکت،‌ افزایش بهره‌وری و کیفیت تولیدات فولادی از جمله اهداف راه‌اندازی این واحد صنعتی است.

فرماندار اشکذر در ادامه با تأکید بر این‌که کلید واژه استان و کشور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی است، افزود: دولت تدبیر و امید از طرح‌های اشتغال‌زا به‌ویژه صنایع تبدیلی و تکمیلی پاک و های‌تک در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند.

«یدالله طاهر نژاد»رییس هیئت‌ مدیره شرکت فولاد آلیاژی ایران نیز در صحبت‌های خود با بیان این‌که کارخانه فرآوری قراضه با همکاری کارشناسان شرکت COMES آلمان و پرسنل شرکت با به‌روزترین فناوری‌های زیست‌محیطی اروپا راه‌اندازی شده است گفت: این واحد با دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک و در جهت کاهش آلایندگی، افزایش بهره‌وری و کیفیت فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی رویکرد تولیدات اقتصادی و به‌صرفه را برای شرکت فولاد آلیاژی ایران حائز اهمیت دانست و بیان کرد: با افتتاح این کارخانه به‌ عنوان تنها کارخانه فرآوری قراضه در مرکز و جنوب کشور گامی بلند برای کاهش آلودگی محیط‌زیست در استان به‌ویژه شهرستان اشکذر برداشته می‌شود.

این مقام مسئول افزایش کیفیت و خلوص ذوب، کاهش مصرف برق و زمان ذوب گیری و نیز قیمت تمام‌ شده را از دیگر مزایای این کارخانه برشمرد و خاطرنشان کرد: درصورتی‌که واحدهای فولادسازی مستقر در شهرستان نسبت به فرآوری ضایعات فلزی خود در این کارخانه اقدام نمایند کاهش چشم‌گیر آلودگی محیط‌زیست را نیز شاهد خواهیم بود.

ایسنا/
آدرس کوتاه :