شناسه : 1720533
تابش طی تذکری در حین بررسی لایحه بودجه ۹۳:


نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: فعل و انفعالاتی اتفاق افتاده که به جای آنکه ما نمایندگی مردم را بکنیم نمایندگی بخشی از حاکمیت را انجام دادیم.

به گزارش یزد رسا، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر امروز (یکشنبه) پارلمان، طی تذکری با استناد به ماده 24 آئین‌نامه داخلی خانه ملت بر لزوم حفظ شان و جایگاه مجلس تاکید کرد.

به گزارش فارس، تابش اضافه کرد: شان کلان‌نگر و ملی نمایندگی و همچنین اعتماد به دولت و مجلس مانع از آن بود که در مسائل منطقه‌ای به طور ریز دخالت کند، دفاع از حقوق مردم جزو لاینفک حقوق نمایندگی است.

نماینده مردم اردکان در مجلس ابراز تاسف کرد که در حین بررسی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس اتفاقاتی رخ داد که مجبور است در دفاع از حقوق مردم برخی از آنها را بیان کند.

تابش همچنین گفت: استان‌هایی که چند برابر اعتبارات‌شان مالیات پرداخت می‌کنند حداقل بودجه جاری و عمرانی‌شان صد در صد تخصیص یافته تلقی شود که این امر اتفاق نیفتاد؛ سال گذشته 20 درصد بهره مالکانه معادن بزرگ استان بابت جبران بخشی از هزینه‌ها  و خسارت‌هایی که به مردم وارد می‌شد از جمله یزد، تعلق گرفت که امسال این پیشنهاد یا مطرح نشد یا نگذاشتند که مطرح شود.

وی افزود: پیشنهادی دادیم که همانند مناطق نفت‌خیز این 20 درصد به کل مناطق محروم کشور برود و یک سوم آن نیز به استان‌های معدنی اختصاص پیدا کند اما باز هم تصویب نشد و متاسفانه اینکه توجیه هیأت رئیسه به کمیسیون تلفیق هم این بود که اعتبار توزیع شده است.

تابش در همین زمینه تصریح کرد: با چه مجوزی اعتباراتی که می‌تواند بخشی از تخریبی که شامل مناطق معدنی می‌شود را اینگونه با آن رفتار کند؛‌ در جدول مالیاتی نیز پیشنهاد تعدیل دادیم که متاسفانه آن هم به جایی نرسید.

نماینده مردم اردکان در مجلس اضافه کرد: فعل و انفعالاتی در مجلس رخ داده به جای آنکه ما نمایندگی مردم را بکنیم نمایندگی بخشی از حاکمیت را انجام دادیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر نماینده اردکان گفت: مطالب شما باید سر جای خودش مطرح شود.

آدرس کوتاه :