شناسه : 36095756
استاندار یزد در مصاحبه با یزدرسا:

بخش کم‌خطر فرآوری هسته‌ای در داخل استان یزد انجام می‌شود/ قول«صالحی» برای رعایت جنبه های محیط زیستی فعالیت هسته ای در یزد


استاندار یزد گفت: وجود معدن اورانیوم و کارخانه فراوری هسته ای نگرانی به حقی را برای مردم یزد ایجاد کرده و ما پیگیر این موضوع بوده و مسئولیت داریم.

محمد علی طالبی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص مخاطرات دفن ضایعات هسته ای در یزد بیان داشت: بحث محیط زیست و حفظ سلامت مردم برای ما بسیار مهم است و این موضوع را پیگیری می کنیم.

وی افزود: در سفر اخیر دکتر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی به یزد بخشی از این مطالبات مورد بحث قرار گرفت و در همان جلسه بر رعایت مصالح زیست محیطی که برای استان یزد است تاکید و ایشان نیز قول قاطعانه دادند که تمام جنبه های زیست محیطی موضوع فراوری اولیه اورانیوم که در استان یزد انجام می شود را رعایت کنند.

***نگرانی های مردم یزد برای مخاطرات هسته ای به حق است

طالبی با بیان اینکه نگرانی های مردم یزد برای مخاطرات هسته ای به حق است، اظهار داشت: نکته ای که مردم عزیز استان باید بدانند این استه که بحث فراوری هسته ای در داخل استان با خارج از استان متفاوت بوده و بخش کم خطر آن در استان یزد صورت می گیرد.

***وجود تششعات مضر تصور تصور غلطی است

وی ادامه داد: بنده در بازدیدی که از مرکز تولید تولید کیکی زرد داشتم مشاهده کردم که افراد با تجهیزات ایمنی معمولی مشغول به کار بوده و اذعان داشتند تصور درباره اینکه این مواد دارای تششعات مضر هستند، اینگونه نیست.

استاندار یزد در پایان تصریح داشت: به هر حال وجود معدن اورانیوم و کارخانه فراوری هسته ای نگرانی به حقی را برای مردم یزد ایجاد کرده و ما پیگیر این موضوع بوده و مسئولیت داریم که از سازمان انرژی اتمی مطالبه کنیم و در دیداری که با دکتر صالحی و مسئولین سازمان انرژی اتمی داشتیم این اطمینان داده شد که موارد مذکور مد نظر سازمان انرژی اتمی است.

انتهای پیام/اد
آدرس کوتاه :