شناسه : 37987610

برخورداری 100 درصدی ابرکوه از نعمت گاز طبیعی


مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از پوشش 100 درصدی شهرستان ابرکوه در استان یزد به عنوان یکی از مراکز بزرگ پرورش دام و طیور و کشت گلخانه ای استان خبر داد.

به گزارش یزد رسا؛ علی اکبر میدانشاهی در توضیح این خبر گفت: با اجرای 575 کیلومتر شبکه فلزی و پلی اتیلین در شهرستان ابرکوه، 100 درصد جمعیت شهری و روستایی این شهرستان به شبکه گاز طبیعی متصل شده و شرکت به دنبال توسعه شبکه های گازرسانی در بخش صنعت و گازدار نمودن متقاضیان جدید می باشد.

وی در ادامه افزود: تاکنون در شهرستان ابرکوه 13 هزار و 366 علمک نصب شده که از این تعداد، نصب 197 علمک در سال گذشته صورت پذیرفته و با جذب 563 مشترک جدید در سال 98، مجموعاً 21 هزار و 376 مشترک اعم از خانگی، تجاری و صنعتی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند که به ترتیب بخش خانگی، کارخانجات فولاد و کارخانجات کاشی بیشترین میزان مصرف را در بین تمامی مشترکین به خود اختصاص داده اند.

میدانشاهی با اشاره به زمین های حاصل خیز و اّب و هوای مناسب شهرستان ابرکوه جهت کشاورزی و به ویژه کشت گلخانه ای و همچنین تعدد مراکز دامداری و دامپروری، یکی از برنامه های شرکت را تامین گاز طبیعی به عنوان یک زیرساخت مهم و عاملی در جهت توسعه بخش های مذکور عنوان نمود و یادآورشد: استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک می تواند تاثیر به سزایی در افزایش بهره وری صنایع بهره مند از این نعمت الهی و بالابردن کیفیت محصولات کشاورزی و دامی داشته باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد در پایان خاطر نشان ساخت : با توجه به نامگذاری سال جاری به نام جهش تولید، برنامه این شرکت  اجرای 40 کیلومتر شبکه به منظور اتصال 23 واحد صنعتی جزء به شبکه گاز طبیعی و همچنین نصب 200 علمک پراکنده در شهرستان ابرکوه می باشد که این امر نشان دهنده نفوذ گاز طبیعی در اقصی نقاط این شهرستان علی رغم وسعت زیاد آن می باشد.
آدرس کوتاه :