شناسه : 37748235
عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با یزدرسا:

تحقق جهش تولید، عزم راسخ سه قوه را می‌طلبد


سید جواد حسینی‌کیا گفت: جهش تولید رخ نمی‌دهد مگر اینکه یک عزم و اراده ملی و جدی از دولت و مجلس و قوه قضائیه به صحنه بیاید.

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان «جهش تولید» گفت: در تحقق شعار سال هم دولت و هم مجلس نقش مؤثر و تعیین کننده‌ای دارند.

وی افزود: دولت باید زیرساخت ها را فراهم کند و با اخذر مجوزهای لازم بین‌دستگاهی  کمک کند تا واحدهایی که نیمه‌فعال است فعال شوند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید صادرات را تسهیل کند، اظهار داشت: باید کالایی که تولید می‌شود صادرات‌محور، ارزان‌قیمت و رقابت‌پذیر باشد که شرکت‌های دانش‌بنیان با به‌روزرسانی سیستم‌های واحدهای تولیدی می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند.

حسینی کیا به یکی دیگر از نقش های دولت در تحقق جهش تولید اشاره و بیان کرد: دولت همچنین باید جهت حل مشکلات بیمه‌ای و بانکی کمک کند.

وی به نقش مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس نیز می‌تواند آن خلاءها و یا موانع قانونی که جلوی روی تولید وجود دارد را برطرف کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تأکید کرد: این اقدامات می‌تواند دست به دست هم بدهد تا گام بلندی در جهش تولید رخ دهد.

حسینی‌کیا تصریح کرد: جهش تولید رخ نمی‌دهد مگر اینکه یک عزم و اراده ملی و جدی از دولت و مجلس و قوه قضائیه به صحنه بیاید و امیدواریم با فرمایش رهبر معظم انقلاب، اراده جدی در مسئولین ایجاد شود تا تولید به جایگاه واقعی‌اش برسد.  

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.