شناسه : 38103648
ملانوری خبر داد

تداوم فعالیتهای پرورشی ویژه دانش آموزان در تابستان


معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: برنامه های این معاونت در حوزه اوقات فراغت دانش آموزان بر بستر پیامرسان "شاد" انجام می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا گفت: بر اساس وضعیت کنونی  که به علت اوج گیری کرونا به وجود آمده اصل برنامه های ما در حوزه غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بر بستر شبکه اجتماعی دانش آموزان "شاد" و فضای مجازی انجام می‌شود.

حسینعلی ملانوری ابراز داشت: بر این اساس با شعار "هر خانه یک پایگاه اوقات فراغت" پایگاه های اوقات فراغت دانش‌آموزان بیشتر در فضای مجازی شکل خواهد گرفت و نرم افزار ها و خوراک های فرهنگی تولید شده در اختیار آنان قرار می گیرد. در این طرح پدر و مادر خانواده نقش مدیران پایگاه اوقات فراغت را دارند. با توجه به تعامل بسیار خوبی که ما قبلاً در حوزه آموزش به دست آورده ایم و ارتباط بسیار خوبی که پدران و مادران با فرزندانشان ایجاد کردند امیدواریم در حوزه پرورش نیز این اتفاق در سطح خانواده ها بیفتد و بتوانیم به نتایج مطلوبی که مدنظرمان است برسیم.

وی تاکید کرد: هم اکنون همکاران ما به صورت جدی در حال تولید محتوا هستند تا بتوانیم اوقات فراغت پرباری را برای دانش آموزان رقم بزنیم.

این مقام مسئول گفت: فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی که در ایام کرونا طراحی شده کماکان ادامه دارد. علاوه بر این در حوزه فعالیت های ورزشی نیز بخشی از مبانی تئوری و نظری به دانش آموزان ارائه خواهد شد. بخش عملی و کارگاهی  ای حوزه نیز بر عهده خانواده ها گذاشته می شود. اما اگر در شهرستان و منطقه ای وضعیت سفید و ایده آل وجود داشت با رعایت پروتکل های بهداشتی تا ۵۰ درصد ظرفیت های بهداشتی کارگاه مان را در اختیار دانش آموزان قرارخواهیم داد.

ملانوری تاکید کرد: حضور در این مباحث اجباری نبوده و بر اساس علاقه مندی دانش آموزان است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به آسیب ها فضای مجازی خاطر نشان کرد: در این ایام با توجه به ورود غیر منتظره دانش آموزان به فضای مجازی مدیریت والدین نقش اساسی دارد و باید نظارت و آموزش خانواده ها در این حوزه بیشتر باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.