شناسه : 36504306
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی‌:

ترامپ با ایجاد جنگ روانی مذاکره را طلب می‌کند/ باید در مقابل دشمن ید واحد باشیم


نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به اینکه ترامپ خواهان مذاکره با ایران است، گفت: در حال حاضر مذاکره از گزینه‌های دیپلماسی ایران نیست؛ چراکه طرف حساب ایران اهل مذاکره نیست.

سید ابوالفضل موسوی بیوکی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو در ابطه با با جنگ رواني در القاء وقوع جنگ نظامي اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که در حال حاضر با آمریکا در جنگ مستقیم هستیم و هر روز هم این دامنه جنگ بیشتر می شود.

وی با اشاره به اینکه جنگی که ترامپ راه انداخته است، جنگ نظامی نیست، گفت: دولت‌های قبلی آمریکا می گفتند همه گزینه‌ها روی میز است؛ آنها منظورشان این بود که گزینه نظامی هم جزو گزینه‌های روی میز است و به اصطلاح خودشان می خواستند ما را از گزینه نظامی روی میز بترسانند.

موسوی بیوکی با اشاره به اینکه دیروز فرمانده سپاه به مجلس آمد و وضعیت و قابلیت های نیروهای دفاعی ایران را توضیح داد، گفت: با صحبت های سردار سلامی همه مجلسیون قانع شدند که توان دفاعی و بازدارندگی چه میزان است و آمریکا با این توانی که از ما سراغ دارد، برای مقابله نظامی با ما اقدام نخواهد کرد و ایران توان مقابله نظامی بالایی دارد. آمریکا این توان دفاعی ما را در مانورها و واکنش های سریع که نشان داده ایم است و گزینه نظامی را مدنظر ندارد.

وی با اشاره به خواسته ترامپ مبنی بر تسلیم ایران و در نهایت دادن درخواست مذاکره اذعان کرد: در حال حاضر دیپلماسی ایران گزینه مذاکره را در برنامه ندارد؛ چراکه طرف حسابمان اهل مذاکره نیست؛ یا اصول مذاکره را بلد نیست و یا نمی خواهد رعایت کند؛ بنابراین ما هم مذاکره را از گزینه‌های خودمان کنار گذاشته و مقاومت و ایستادگی را در سرلوحه کارمان داریم.

آمریکا در جنگ روانی روی مردم ایران تمرکز کرده است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه آمریکا در جنگ روانی روی مردم ایران تمرکز کرده و می‌خواهد صدای اعتراض مردم را در بیاورد، خاطرنشان کرد: امروز آمریکا بر اساس گزینه تحریم‌ها می تازد و در صدد است به واسطه فشاری که مستقیما به مردم ایران وارد می کند، جنگ روانی راه بیاندازد. آمریکا به دنبال حرکت اعتراضی از رده های پایین است و در نهایت می خواهد مردم بر حکومت فشار بیاورند تا حکومت برای مذاکره و یا مصالحه اقدام کند.

وی با بیان اینکه مردم ایران در طول انقلاب متحمل سختی های فراوانی شدند و شهدای زیادی را تقدیم کردند اما هیچگاه عزت خود را زیر پا نگذاشتند، تصریح کرد: در حال حاضر مردم به خصوص بازنشسته ها و معلمان از لحاظ معیشتی در شرایط خیلی سختی قرار دارند اما تاکنون با خویشتنداری و سعه صدر این مشکلات را تحمل کرده و هیچگاه از حکومت نخواسته اند که برای مذاکره با آمریکا اقدام کند؛ چرا که مردم نمی خواهند عزت ایران خدشه دار شود.

عزت ایران برای مردم مهم است

موسوی با بیان اینکه عزت ایران برای مردم مهم است، خاطرنشان کرد: این میزان وفاداری مردم به نظام و تحمل آنها در برابر فشار جنگ‌های روانی واقتصادی، مسئولان و مدیران را بر آن داشته است تا به خط شده و در آنها آن وفاقی که برای مقابله با آمریکا نیاز است، به وجود آید.

وی ادامه داد: امروز همه از مقام معظم رهبری گرفته تا مسئولین دولتی، مسئولان در مجلس و قوه قضاییه و مردم همه پای این نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند و قطعا با این اتحادمان بر آمریکا پیروز خواهیم شد؛  آن روز خیلی دیر نیست.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  بعضی ناهماهنگی‌های مدیریتی و در دستگاه‌های دولتی که در داخل کشور پیش می‌آید، نقطه ضعف های ما را نشان می دهد، تصریح کرد: اگر این نقطه ضعف ها را پوشش دهیم قطعا مقابل فشار، تهدیدات و تحریم های آمریکا زودتر پیروز خواهیم شد. امیدواریم هرچه سریع تر دستگاه ها به این وفاق و اتحاد رسیده تا بتوانیم همه یکدست در مقابل آمریکا بایستیم.

باید به دولت در اتخاذ تصمیمات درست و موثر کمک کنیم

وی با بیان اینکه بعد از مردم صف اول مبارزه دولتمردان هستند که مدیریت اجرایی دولتی را بر عهده دارند، اذعان کرد: درست است که انتقاداتی به آنها وارد است اما باید به آنها کمک کنیم؛ نباید انتقادات بازدارنده باشد بلکه باید سازنده باشد و آنها را به حرکت رو به جلو وادار کند. باید انتقادات سازنده را منتقل کرده و به دولت در اتخاذ تصمیمات درست و موثر کمک کنیم.

 موسوی با اشاره به اینکه دشمن به ما رحم نمی کند و سعی در پر رنگ کردن نقطه ضعف‌های ما دارد، گفت: دشمن کوچکترین نقطه ضعفی که ما نشان دهیم را پاشنه آشیل کرده و با همان یک نقطه ضعف سعی در القاء ناکارآمدی دولتمردان به مردم را دارد.

وی با تاکید بر اینکه نباید در جنگ روانی خودمان با دشمن همراه شویم، تصریح کرد: همه باید حواسمان باشد که نقد داخلی به بیرون از کشور ربطی ندارد و باید خودمان آن را حل کنیم تا دشمن از کاه کوه نسازد.

دشمن سعی دارد نفوذ خود را نفر به نفر عملیاتی کند

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه دشمن اگر بتواند قصد دارد تا در نفر به نفر ما به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم نفوذ کند،  ادامه داد: دشمن منتظر است تا از هر نوع حرفی که به همدیگر می زنیم چه مردم به دولت، چه دولت به مجلس و چه مجلس به دولت، استفاده کرده و به شکل‌های مختلف به ایجاد جنگ روانی بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به دنبال شکل‌گیری اعتراض است و سعی در اختلاف افکنی به طرق مختلف دارد، اذعان کرد: اگر بتوانیم جنگ روانی را مدیریت کنیم، قطعا سریع تر پیروز میدان خواهیم بود.

موسوی ادامه داد: با توجه به اینکه می دانیم آمریکا به دنبال جنگ روانی است؛ نسخه ای که میتوان در حال حاضر پیچید، این است که در داخل همه اعم از دولت، مردم، مجلس، قوه قضاییه و کلیه جناح های سیاسی به گونه ای عمل کنیم که ضمن آنکه انتقاد به همدیگر را داریم، اتحاد مطلوبی از خود بروز داده و در مقابل دشمن ید واحد باشیم.

انتهای پیام/3857
آدرس کوتاه :