شناسه : 37754310


رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد از تشکیل کمیته بهداشت عمومی در این شهرستان برای هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا گفت: طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت قرار بر این شد که ضد عفونی اماکن به صورت هماهنگ و اصولی انجام شود و لذا تصمیم بر این شد که در شهرستان ها کمیته شهرستانی بهداشت عمومی متشکل از فرمانداری، شهرداری، بسیج و شبکه بهداشت تشکیل شود.
مهدی حفیظی ادامه داد: در واقع وظیفه این کمیته همکاری و هماهنگی میان نیروهای بسیج، شهرداری و شبکه بهداشت میبد برای گندزدایی اماکن عمومی به صورت علمی و برنامه ریزی شده است.
وی تاکید کرد: در این طرح تامین تجهیزات بر عهده فرمانداری، آموزش نیروها بر عهده شبکه بهداشت و انجام عمل ضدعفونی اماکن بر عهده نیروهای بسیج، شهرداری و ادارات مرتبط خواهد بود.
حفیظی اعلام کرد: در تمام استان یزد به صورت هماهنگ و یکسان از محلول وایتکس با ترکیب مشخص یک به ۹۹ استفاده شود. زیرا با توجه به ماندگاری بین 20 تا 30 دقیقه ای این ترکب کفایت میکند.
وی اذعان داشت: تمام نیروهای عملیاتی موظف به استفاده از وسایل حفاظت فردی نظیر گان، عینک و ماسک بوده و همچنین قبل از آغاز عملیات میبایست اطلاع رسانی مناسب انجام شو تا کمترین آسیب به مردم و نیروهای اجرایی وارد شود.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :