شناسه : 37665505
یادداشت؛


دادستان مرکز استان یزد در یادداشتی به پیامدهای ویروس کرونا و ضرورت دوری از تشکیک، ابهام‌آفرینی و هراس‌افزایی در فضای مجازی پرداخته است.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا حدادزاده دادستان مرکز در یادداشتی اختصاصی به بیان  توصیه‌هایی در ارتباط با ویروس کرونا و پیامدهای روانی آن در جامعه وفضای مجازی پرداخته که در ادامه متن این یادداشت را مطالعه می‌کنیم.

همراهی مناسب مردم و رسانه‌ها با مدیران استان در مواجهه مناسب با پیامدهای بیماری کرونا مهمترین ضرورتی است که امروز احساس می‌شود.

تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله در استان با محوریت مدیران بهداشت ودرمان و راهبری استانداری و عضویت دستگاه قضایی، گام موثری بود که نتایج اولیه آن تعطیلی مراکز آموزشی، لغو تجمعات و مراسمات استان، اقدامات بهداشتی و ضدعفونی و موارد دیگر بود.

در بعد قضایی نیز، پلمپ چند مرکز متخلف توسط کمیته مشترک دادستانی و تعزیرات، برنامه‌ریزی مناسب جهت زندانیان و پلمپ مراکز عرضه قلیان و صدور برخی مجوزهای قضایی خاص که ذکر آن ضرورتی ندارد اقدامات اولیه‌ای بود که انجام گرفت.

دیگر وظیفه ما حمایت از همه دست اندرکارانی هست که در خط مقدم پیشگیری و مقابله‌اند؛ آنچه در این چند روز در استان از آنها دیده شد جز تلاش فروتنانه و اطلاع‌رسانی صادقانه نبود.

روا نیست که تشکیک، ابهام‌آفرینی و هراس‌افزایی در فضای مجازی، هم بار دیگری بر دوش آنها بیفزاید و هم امنیت‌روانی مردم را هدف قرار دهد؛ که اگر چنین شد به همان اندازه که تهدید سلامت جسمی مردم موجب مجازات است ایجاد حس ناامنی و بی‌اعتمادی هم.

باید توجه داشته باشیم که اولا منبع آمار و اطلاعات در این حوزه "تنها و تنها" ستاد پیشگیری و مقامات بهداشت و درمان استان است و نه سلفی فلان پرستار با عکس بیمار مشکوک یا عکس آمبولانس در حال انتقال یا کامنت‌ها و خبرهای شهروندان بی‌نام و نشان.

در روزهای آتی توجه به این مهم بیشتر مورد انتظار است و نخبگان رسانه‌ای استان می‌توانند  فضای مجازی استان را هوشمندانه به نفع شهروندان مدیریت کنند.

و پایان سخن؛ امید که خداوند متعال در این آغازین روزهای ماه رجب جمیع شرهای دنیا و آخرت را از ما دور بدارد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :